Skip to content

Ach, tie keliai keleliai, slidūs ir klastingi…

Konkursai įvairiems darbams atlikti rengiami, kad nebūtų korupcijos ir taupomi pinigai, nes konkursus laimi ir darbus atlieka tie, kas pasiūlo mažiausią kainą jiems atlikti. Tarsi viskas ir gerai, tačiau ši taupa, kaip ta lazda, turi du galus. Neretai konkursuose dalyvauja ir juos su maža kaina laimi firmos, net techniškai nepasirengusios atlikti tų darbų, dėl kurių varžosi. Todėl ir vargsta kai kurie renovuojami daugiabučiai, gavę tokius rangovus. Bet ne tik. Štai buvo surengtas konkursas, kam šiemet valyti ir prižiūrėti rajono kelius seniūnijose. Jį laimėjo dvi firmos: UAB „Meleksas“ ir UAB „Tvirta“. „Meleksas“ sava, žinoma ir patikima įmonė, ji laimėjo konkursą keliams valyti Didžiasalio, Tverečiaus, Mielagėnų ir Rimšės seniūnijose. O likusiose aštuoniose seniūnijose, taip pat ir Ignalinos mieste, kelius ir gatves valys „Tvirta“, su ja rajono savivaldybė dar pernai, lapkričio 18 d., yra sudariusi sutartį. Įmonė 2006 m. įkurta Utenos r., savo veiklą pradėjo Vilniuje.

Sausio 12 d. iškrito gausesnis sniegas, keliams jau reikėjo pagalbos. Iš „Tvirtos“ jos sulaukė tik Dūkštas ir Ceikiniai. Šiose seniūnijose darbavosi po vieną sniego valymo mašiną (Ceikiniuose ji dar ir įklimpo). Kitų seniūnijų žmonės pagalbos nesulaukė, gyvenantys atokesnėse vietose patyrė didelių nepatogumų, nes keliai buvo sunkiai pravažiuojami. Greitai išsiaiškinta, kad „Tvirta“ darbams pasiruošė prastai, trūksta technikos, įmonė tiesiog nepajėgi laiku ir kokybiškai atlikti prisiimtų darbų.

Tą pačią sausio 12-ąją rajono savivaldybė operatyviai reagavo į situaciją ir surengė seniūnų pasitarimą, į kurį pakviesti ir „Tvirtos“ vadovai. Atvyko įmonės statybos direktorius Audrius Markevičius. Savivaldybės vadovai ir seniūnai paslaugų teikėjams išsakė daug kritikos. A. Markevičius patikino, kad bus ieškoma papildomos technikos ir ji atsiras dar iki tos dienos darbo pabaigos. Tą pačią dieną jis elektroniniu paštu atsiuntė pasirašytą raštą, kuriame nurodoma, kad kelių priežiūrą mūsų rajone vykdys traktorius ir sunkvežimis su  barstytuvais, du greideriai ir ratinis ekskavatorius, o esant ekstremalioms oro sąlygoms ar atsiradus dideliam darbų poreikiui, bus organizuojamas dviejų pamainų darbas. Seniūnams nurodyta nuolat raštu informuoti savivaldybės administraciją apie įmonės „Tvirta“ įsipareigojimų nevykdymą, vėlavimus ar kitus pažeidimus. Tai būtų faktinė medžiaga iškilus teisiniams ginčams.

Žiema dar tik įsibėgėja. Nors ji kol kas „minkšta“, tačiau niekas negali nuspėti, kas bus po savaitės ar mėnesio. Tokią žiemą, jei nebus sniego pertekliaus, bus slidumo į valias (kelių barstymas – taip pat „Tvirtos“ pareiga). Šią savaitę dėl slidžių kelių jau ne visi autobusai pasiekė maršrutų galą, o prie Maksimonių praėjusį penktadienį dėl tos pačios priežasties įvyko skaudi avarija, kurioje vienas žmogus žuvo, dar du buvo sužaloti.

Redakcija gavo ne slaptus, bet ir ne viešus duomenis: „Tvirtos“ atsakingų už kelių valymą darbuotojų pavardes, jų budėjimo grafiką ir telefoną. Tad Ignalinos miesto ir kaimo seniūnijų, taip pat Vidiškių, Dūkšto, Linkmenų, Daugėliškio, Kazitiškio ir Ceikinių seniūnijų gyventojai įsidėmėkite telefoną, kuriuo galite paskambinti, jei keliai nebus laiku išvalyti ir pabarstyti – 8 601 75111. Jis veikia visą parą. Bet kokio pobūdžio skundus, pretenzijas dėl darbų kokybės, jų terminų ar kitų neatitikimų galima teikti ir el. paštu – kokybe@tvirta.lt

Tiesa, užsnigus, užpusčius kelius ar esant slidžiai jų dangai visos šios kliūtys pagal galiojančią tvarką yra šalinamos per tam tikrą laiką, kuris priklauso dar ir nuo kelio kategorijos (priežiūros lygio). Tą tvarką ir sąlygas išspausdinsime kitą savaitę.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje