Skip to content

Ministro viešnagė Mielagėnuose

MI informacija

Praėjusį penktadienį Mielagėnų Palaimintojo J. Matulaičio parapiniuose globos namuose lankėsi Seimo narys, kultūros ministras Šarūnas Birutis ir jo patarėja Milda Dikmonienė. Svečiai domėjosi senelių gyvenimo sąlygomis, lydimi parapijos klebono ir globos namų direktoriaus Marijono Savicko, vertino įstaigos patalpų renovacijos privalumus.

Jei prieš gerą šimtmetį Lietuvoje niekas nekalbėjo apie senelių globos namus, nes ori artimo senatvė buvo suprantama tik savo namuose ar pas vaikus, dabar, sutrupėjus vertybių skalei, atidavus privalumus globalizacijos monstrui, vis daugiau vienišų senyvo amžiaus žmonių ar jaunesnių, turinčių negalią, gyvenimo saulėlydį sutinka globos įstaigose.

Skirtingi likimo svertai, bet ligų ir metų našta visiems labai panaši. Dalis globos namų gyventojų praradę artimuosius, išlydėję į užsienį, ar niekada nesukūrę šeimos, kita dalis – artimųjų atstumti, nerasta kampo seneliui, močiutei savo gyvenamoje erdvėje. 

Klebono M. Savicko vadovaujamos įstaigos kolektyvo misija – teikti ilgalaikę globą senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims, turintiems negalią, sudaryti žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, užtikrinti kokybiškas socialines ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Po globos namų renovacijos, pagerės gyventojų gyvenimo ir personalo darbo sąlygos.

Mielagėnuose viešėdamas kultūros ministras aplankė gyventojus jų kambariuose, kiekvienam įteikė po saldžią dovanėlę, linkėjo sveikatos ir stiprybės.

Globos namuose svečiai visada laukiami. O svarbiausia dovana seneliams – žmogiškas dėmesys, rankos paspaudimas, nors keletas ištartų šiltų žodžių.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here