Skip to content

Šeštas svarus Mielagėnų žingsnis

Mielagėnuose – vėl sujudimas. Vietos bendruomenė visuomenei pristatė dar vieną – jau šeštą iš eilės – didelį projektą. Šįkart pagal LEADER programą įgyvendintas projektas, pavadintas „Gyventojų aktyvinimas ir laisvalaikio užimtumo gerinimas Mielagėnų seniūnijos bendruomenėje“. Projektui buvo skirta 40 065 Lt (11 604 Eur). Iš jų 32 052 Lt (9283 Eur) – ES parama, 8013 Lt (2321 Eur) – savanoriškas darbas. Už gautas lėšas įrengtos dvi sporto salės, kur nuo šiol užsiėmimą gali rasti ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės. Tik netingėk – eik ir treniruokis, žaisk, varžykis. Nupirktas biliardo stalas, 4 įvairios paskirties treniruokliai, 10 mankštos kamuolių ir kilimėlių, 10 šiaurietiško ėjimo lazdų, 5 sukimosi diskai, 2 kompiuteriai (nešiojamas ir stacionarus), spausdintuvas, projektorius, organizuoti sveikatinimo programos užsiėmimai ir kt.

Į projekto pabaigos pristatymo renginį atvyko rajono meras Henrikas Šiaudinis ir vicemeras Gintautas Kindurys, nemažas būrys Mielagėnų, Ceikinių, Rubelninkų ir Krikonių bendruomenių atstovų. Bemaž tris valandas vyko šių bendruomenių sporto žaidynės penkiose šakose: stalo teniso, svarsčio kilnojimo, biliardo, šachmatų ir šaškių (apie žaidynes ir jų rezultatus – antradienio MI numeryje).

Projekto gaires pristatė nenuilstanti Mielagėnų bendruomenės pirmininkė Valė Švarcienė, kuri džiaugėsi, kad šis projektas įgyvendintas  per labai trumpą laiką. Tądien daug gražių žodžių ir palinkėjimų buvo skirta jai, reto darbštumo ir pareigos žmogui. Už jos darbus V. Švarcienei dėkojo seniūnė Milda Bielinienė: „Dėkoju šiam žmogui, dirbančiam ne sau, o kitų labui. Kantrybės, ištvermės ir sveikatos Jums, gerbiama Vale“. Ir pajuokavo, kad įgyvendinant projektus, V. Švarcienė greitai taps milijoniere, jau dabar jos atsakomybėje turto susikaupė  už pusę milijono litų.

Ypač šiltai apie bendruomenės pirmininkę kalbėjo bibliotekininkė Rima Misiūnienė: „Negaliu Jūsų vadinti kitaip, kaip tik mokytoja. Jūs buvote mano bendraklasio mama, mano auklėtoja, mano direktore. Ir mokykloje visada buvote aktyvi, gyva, nevengianti ir kokiam grėsmingam direktoriui paprieštarauti. Jeigu klasės neleidžia važiuoti į ekskursiją – pasieksite, kad klasė važiuotų, jeigu reikia kopti į kalnus – kopsite, ir visur kitur veršitės, važiuosite, brausitės… Kad kuo daugiau būtų tokių žmonių, kaip Jūs, Vale. Deganti ir uždeganti kitus. Šalia Jūsų neįmanoma nieko neveikti, kai net akmenį iš vietos išjudinate savo ryžtu. Įgyvendinti šeši dideli projektai. Vietoje pelkės atsirado puikus paplūdimys, neatpažįstamai atnaujinta renginių aikštė, dabar atsirado savotiška sporto sala. Linkiu Jums niekada nepavargti, geros sveikatos ir ilgų ilgų gyvenimo metų. Bet ir apie poilsį nepamirškite“.

Pati V. Švarcienė „teisinosi“, kad projektus ji ne viena įgyvendina, padeda seniūnija, būrys kitų pagalbininkų ir rėmėjų. Štai ir šį renginį materialiai rėmė seniūnija bei privatūs rėmėjai: Robertas Mačėnas, Genadijus Šerstobojevas ir Jolanta Gopienė.

Rajono meras H. Šiaudinis džiaugėsi atliekamais mielagėniškių darbais ir sėkmingu ES lėšų įsisavinimu per projektus. „Pavasariop vėl bus pinigų, prasidės 2014–2020 m. finansavimo programos. Galvokite ir planuokite jau dabar, ką darysite, nes šios lėšos realiai „pajudės“ jau šį rudenį. Turite puikias patalpas, kuriose vietos užteks dar daugeliui gerų darbų. Tegul šis pastatas niekada nebūna tuščias“, – linkėjo meras.

H. Šiaudinis ir G. Kindurys aplankė naujuosius sporto įrenginius, patys išmėgino treniruoklius ir biliardą. Po projekto pristatymo vyko bendruomenės vakaronė, grojo ir dainavo Ignalinos krašto populiariosios muzikos ansamblis „Lanksva“.

Autoriaus nuotr. 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje