Skip to content

Šįkart Butų ūkis nekaltas

Visų Ignalinos daugiabučių namų gyventojai pastebėjo, kad jau kuris laikas mokestis už sunaudotą elektros energiją bendrosioms reikmėms (laiptinėse, rūsiuose) yra skaičiuojamas kitaip, nei anksčiau. Visą laiką jis buvo skaičiuojamas pagal skaitiklio parodymas ir „sudeginti“ kilovatai išdalinami to namo butams. Dabar LESTO įvedė naują tvarką: ima kiekvieno namo per metus bendriems poreikiams sunaudotus kilovatus ir išveda vieno mėnesio vidurkį. Todėl tapo aišku, kiek reikia mokėti ne tik jau už praėjusius mėnesius, bet ir už būsimus. LESTO tvirtina, kad taip patogiau žmonėms planuoti savo šeimų biudžetus.

Tos sumos nedidelės, todėl dauguma sumoka nė daug į jas nekreipdami dėmesio. O štai Ignalinos Aukštaičių g. 38-ojo namo gyventoja Liudmila Čemakina atkreipė dėmesį ir paskaičiavo, kad pagal naują tvarką ji mokanti daugiau nei anksčiau. Pasak jos, ji kreipėsi į Butų ūkį, tačiau ten atsakymo negavo. Tuomet kreipėsi į Seimo narį Šarūną Birutį, šis raštiškai užklausė LESTO, kodėl pasikeitė minėta tvarka. Seimo narys gavo atsakymą, kuriame stebina nurodytas motyvas. LESTO Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Sergejus Ignatjevas rašo: „Paaiškiname, kad daugiabutį namą, esantį Ignalinoje, Aukštaičių g. 38, administruoja ne namo bendrija. Namui taip pat nėra paskirtas administratorius, todėl įmokas už elektros energiją bendrosioms namo reikmėms apskaičiuoja ir paskirsto LESTO“.

Stebėtis tenka, nes Ignalinoje nėra daugiabučių be administratoriaus. Antraip namų ir renovuoti nebūtų galima, nes renovacijos projektus stumia, jai atlikti paskolas iš bankų ima būtent Butų ūkis. Namais rūpinasi arba įkurtos namų bendrijos, arba Butų ūkis. Aukštaičių g. 38-ąjį namą taip pat administruoja ši įmonė. Jos inžinierius Aleksandras Dolgovas patikino, kad naują atsiskaitymo tvarką už elektrą bendrosioms reikmėms sugalvojo ir įdiegė LESTO, Butų ūkio net neklausė ar taip reikia. Inžinierius stebisi ir teigimu LESTO rašte, kad neva minimo namo niekas neadministruoja.

Iš L. Čemakinos pateiktų dokumentų matyti, kad ji už elektrą bendrosioms reikmėms 2013 m. 6–10 mėnesį mokėjo po 1 Eur, už tų metų lapkritį – 4.21 Eur, nuo 2013 m. gruodžio iki 2014 m. lapkričio – po 1.45 Eur.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje