Skip to content

Darbo ginčas išspręstas vienu telefono skambučiu

MI informacija

Nepilnametė A. (duomenys neskelbtini) dirbo aptarnavimo srityje UAB „A.“ (duomenys neskelbtini), esančioje Mažeikiuose. Iš pradžių dirbta be darbo sutarties, vėliau ji buvo sudaryta.

2014 m. gruodį už 3 darbo dienas darbdavys grynais A. sumokėjo 150 Lt (po 50 Lt už vieną darbo dieną).

Š. m. sausį ji dirbo 5 darbo dienas neįforminus darbo sutarties, t. y. nelegaliai. Kadangi darbo sutartis nebuvo įforminta, darbo grafikas nebuvo sudarinėjamas, o dirbti reikėjo nuo 8 val. ryto iki 21 val. vakaro ir tik tada, kai paskambindavo.

Dėl tokių darbo sąlygų A. nusprendė išeiti iš darbo savo noru. Tada darbdavys nusprendė įforminti darbo sutartį ir davė pasirašyti šūsnį dokumentų, tačiau kategoriškai atsisakė sumokėti nepilnametei A. už 5 dirbtas dienas, motyvuodamas, kad ji blogai dirbo ir pan.

Dėl teisinės pagalbos A. kreipėsi į JURISTAI.24.LT teisininkų biurą.

Iš pradžių buvo svarstyta kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją ir Darbo ginčų komisiją, tačiau pirma nuspręsta telefonu susisiekti su buvusiu A. darbdaviu ir pasiūlyti šį ginčą išspręsti taikiai, t. y. abiems šalims priimtinu būdu nesikreipiant į jokias institucijas.

Pokalbio pradžioje darbdavys buvo kategoriškas ir įrodinėjo savo teisumą, tačiau netrukus po nuomonių apsikeitimo apie galimas teisines pasekmes ir laiką, kuris neišvengiamai bus sugaištas sprendžiant šį ginčą institucijų pagalba, rastas kompromisas – raštu sudaryta taikos sutartis, pagal kurią dėl šio darbo ginčo abi šalys neturi ir neturės viena kitai jokių turtinių ir neturtinių pretenzijų, o darbdavys už 5 dirbtas neapmokėtas dienas A. sumokėjo 40 EUR kompensaciją.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje