Skip to content

Pagavo už rankos

MI informacija

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vasario 4 d. išaiškinę Labakaršio ežere draudžiamu būdu, masalui naudojant gyvas žuveles, žvejojusį Grikiapelės k. gyventoją N. R., apžiūrėjo ir vos už poros šimtų metrų esantį Prūdo ežerą. Aplinkosaugininkams įtarimą sukėlė per keletą vietų rastos, vienoje eilėje esančios, senos užšalusios eketės. Kilo įtarimas, kad retsykiais čia po ledu žvejojama statomais tinklais.

Nutarta stebėti šį ežerą. Ir štai vasario 6 d. pavakarę, nešinas peikena, ant ežero pasirodė vyras. Nieko nelaukdamas, ėmė kirsti eketes, atstumą tarp jų tiksliai matuodamas žingsniais. Aplinkui šį asmenį visą laiką sukiojosi ir didelis vilkšunis. Išvalęs iš ekečių ledus, vyras pasuko link pakrantėje esančių namų. Pareigūnai kantriai laukė jo grįžtančio su tinklu, nes abejonių, kad po ledu bus statomas tinklas, niekam nekilo. Tačiau nei pavakarę, nei vakare ant ežero niekas nepasirodė. Kitą rytą, apie 8 val., prie paruoštų ekečių iš Mikališkio kaimo atėjo du vyrai. Atsinešė ilgą kartį, skirtą pratiesti virvę po ledu, šiai karčiai stumti skirtas šakes ir, aišku, statomą tinklą. Vos įpusėjus darbui, prie jų atsirado ir pareigūnai.

Nustatyta, kad statomu tinklu neteisėtai žvejojo vietos gyventojas M. Ž. iš Mikališkio ir iš Vilniaus atvykęs V. G. Jiems surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti ir bus konfiskuoti neteisėtoje žvejyboje naudoti įrankiai ir priemonės bei skirtos baudos – nuo 115 iki 289 eurų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje