Skip to content

Neiškėlei trispalvės – lauk baudos

MI informacija

Vasario 16-oji praėjo, tačiau bus dar kitų švenčių, todėl rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja, kad tikrins, ar ant įstaigų, įmonių pastatų, gyvenamųjų namų yra iškeltos valstybės vėliavos, nes kasmet organizuojamų reidų metu pastebima, kad ne visus rajono žmones džiugina trispalvės plazdėjimas net ir valstybės švenčių metu. 2014 m. policijos pareigūnai Ignalinos mieste ir rajone buvo užfiksavę net 14 vėliavos iškėlimo pažeidimų, kai 2013 m. tokių atvejų buvo 8, o 2012 m. – tik 2, 2011 m. ir 2010 m. – po 3.

Pagal Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą, Lietuvos trispalvę ant (arba prie) gyvenamųjų namų privalu iškelti tris kartus per metus, per valstybės šventes: Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją. Vėliavos turi plevėsuoti nuo 7 val. iki 22 val. Tačiau Lietuvos valstybės vėliava gali būti keliama ir kitomis šventėmis bei viešųjų renginių proga. Asmeninių švenčių metu trispalvę prie savo namų gali iškelti bet kuris tautietis.

Tiems, kurie trispalvių neiškels, gresia administracinė atsakomybė. Griežtesnė baudžiamoji atsakomybė yra numatyta už vėliavos išniekinimą. Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą, arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Iškelti vėliavą prie namų – ne tik Lietuvoje gražus savo valstybe besididžiuojančio ir jos simbolius gerbiančio žmogaus poelgis, tai tautos ir valstybės skiriamasis simbolis. Gerbkime ją ir pasistenkime, kad vėliavų plazdėtų kuo daugiau!

Valstybės vėliava, plazdanti kieme – tai pagarbos ir meilės savo šaliai ženklas. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje