Skip to content

Parama be išskaičiavimo

Sportuoti dabar, o ir visais laikais, kainavo. Ypač daug lėšų reikia sportininkų išvykoms į kitus rajonus, juolab į užsienį. Vien sportininkai, sporto klubai ar savivaldybės institucijos ne visada įstengia finansuoti dideles varžybas ar sportininkų keliones. Tokiais atvejais pagalbos ranką ištiesia rėmėjai, juk ne veltui sakoma, kad pasaulyje dar netrūksta gerų žmonių. Tokiais atvejais rėmėjai padeda nesavanaudiškai, be naudos sau. Jiems geriausias atlygis, kai paremti sportininkai laimi medalius, muša rekordus ir taip garsina savo kraštą. Šįkart apie du iš jų.

Romas

Neseniai didelė grupė Ignalinos plaukikų dalyvavo tarptautinėse varžybose Lenkijoje, Poznanėje. Ten buvo pasiekti trys rekordai, iškovota 11 medalių (perskaičiusi mūsų laikraščio svetainėje apie tai straipsnelį, viena skaitytoja atsiliepimuose parašė, kad reikia paminėti ir plaukikų trenerį Eugenijų, kuris Lenkijoje dalyvavo keliuose plaukimuose ir visuose iškovojo vien aukso medalius, tad medalių parsivežta daugiau, nei 11). Tą išvyką transportu parėmė rajono verslininkas ir ūkininkas Romas Puišys. Tai jau ne pirma jo parama. Prieš keletą metų jis su kitais rajono ūkininkais parėmė Ignalinos vaikų futbolo komandos išvyką į Vokietiją, kur ignaliniečiai visom prasmėm pranoko savo bendraamžius vokietukus ir laimėjo turnyrą. Tokie sporto mecenatai paprastai labai kuklūs, apie save ir paramos motyvus kalbantys mažai.

„Esu slidininkas, buvau SSRS sporto meistras, todėl suprantu vaikų norą sportuoti, dalyvauti varžybose, išvykti į užsienį. Tai ir skatina paremti tokius norus. Man džiugu, kad Ignalina, anksčiau garsėjusi vien slidininkais ir biatlonininkais, dabar garsi ir kitomis sporto šakomis, ypač savo plaukikais. Smagu, kad Ignalinoje yra ir puikus stadionas, ir baseinas, ir teniso kortai, kiti sporto įrenginiai“, – MI sakė R. Puišys.

Valdas

Kas nežino Galų durpyno? Nuo 2008 m. jį eksploatuojanti UAB „Legra“ yra savarankiška, rajone registruota įmonė. Anksčiau buvo vienos Rokiškio rajono įmonės filialas. „Legrai“ vadovauja Valdas Pipikas. Kadangi Galų durpynas yra Kazitiškio sen., tai tarp vietos bendruomenės renginių rėmėjų vis pamatai ir „Legros“ pavadinimą. Įmonė pernai 3000 Lt parėmė Ignalinos ugniagesius, jos vardas kartais minimas ir tarp Vidiškių gimnazijos, kurioje mokosi Kazitiškio vaikai, renginių rėmėjų. „Legra“ rėmė ir Ignalinos plaukikus.

Didžiausios paramos iš „Legros“ pastaruoju metu sulaukė Ignalinos sporto ir pramogų centras. Jam įmonė skyrė 14 000 Lt  (4055 Eur) boulingo ir biliardo įrangos atnaujinimui.

„Kažkada vyko boulingo turnyrai, į kuriuos susirinkdavo iki 16 komandų. Juose dalyvaudavo ir mūsų įmonės komanda. Vėliau boulingą ir biliardą administravo keli verslininkai, turtas ėjo iš rankų į rankas, nusidėvėjo, sulūžo. Kai į mus pagalbos kreipėsi Ignalinos sporto ir pramogų centro vadovas Gintautas Guobys, nedvejojome. Paramai skyrėme 14 tūkstančių litų, už kuriuos nupirkta 12 naujų boulingo kamuolių, 50 porų batų, 2 komplektai kėglių, atnaujinta kita boulingo įranga, renovuoti 4 biliardo stalai, nupirkta lazdų, kitų įrangos priežiūros priemonių. Dabar šeimininkų rūpestis – vėl pradėti rengti boulingo turnyrus, pirmasis jau galėtų vykti šį balandį, Velykų turnyras. Parėmėm šį centrą norėdami, kad žmonės daugiau burtųsi draugėn, bendrautų“, – pasakojo V. Pipikas.

Pasak jo, įmonė dirba sėkmingai ir pagal įstatymus iki 40 proc. gauto pelno gali skirti labdarai, paramai. Šiuo atveju įmonei reikia mažiau mokėti pelno mokesčio. Bemaž visos Galų durpės eksportuojamos į užsienį.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje