Skip to content

Ignalinoje atidarytas Reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyrius

Ignalinos rajono ligoninė ignaliniečiams ir  svečiams pristatė naujas sveikatinimo paslaugas.  Ligoninėje atidarytas reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyrius. Čia veikia gydomosios masažinės vonios, druskų kambarys, magneto, mikrobangų, ultragarso, šviesos terapijos įranga, taikomos gydymo parafinu ir vulkaniniu purvu, taip pat masažo, treniruoklių ir kitos paslaugos.  

Skyrių apžiūrėjo į Ignaliną atvykusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Panevėžio teritorinių ligonių kasų direktorius Jonas Narbutas, savivaldybės vadovai, taip pat kolegos iš kitų rajono sveikatos įstaigų bei Visagino ligoninės. Sėkmingai įgyvendintu projektu džiaugėsi Ignalinos rajono ligoninės direktorė Drąsuolė Jatulienė, ji sakė, jog skyriuje taikomos procedūros padės žmonėms susigrąžinti sveikatą, suteiks energijos ir geros nuotaikos, taip pat prisidės garsinant miestą ir rajoną. Tikimasi, kad paslaugas mielai rinksis ne tik Ignalinos, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai. 

Nuo praeitų metų gegužės pradėjus teikti hidroterapijos paslaugas, jos tapo tikrai populiarios, o kaimyninio Švenčionių r. gyventojai sudarė 40 proc. visų pacientų. Kaip minėjo ligoninės vadovė, projektui „VšĮ Ignalinos rajono ligoninės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyriaus rekonstravimas“buvo skirta 500 tūkst. Lt  iš Valstybės investicijų programos, dar anksčiau 100 tūkst. Lt buvo skyrusi rajono savivaldybė. Už šias lėšas atlikti rekonstrukcijos darbai ir įsigyta medicininės įrangos. Direktorė dėkojo visiems, prisidėjusiems įgyvendinant projektą: savivaldybei, statybininkams ir sveikatos apsaugos ministrei, padėjusiai gauti finansavimą.

Ministrė R. Šalaševičiūtė sakė, kad ją labai sudomino projekto idėja ir dabar ji gali tik pasidžiaugti, kad lėšos sėkmingai ir laiku įsisavintos, o Ignalinai atsivėrė naujos galimybės gauti kurorto statusą. Ministrė ligoninės vadovei ir kolektyvui linkėjo mylėti pacientus ir savo veikla garsinti Ignalinos kraštą. Skyriui dovanotas paveikslas (baltas angelas).

Didelių ir svarbių darbų pabaiga džiaugėsi Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis: „Šio skyriaus atidarymas – tai mūsų senų planų, mūsų vizijos rezultatas, kuris leis Ignalinai artėti prie kurorto vardo…“. Meras minėjo, jog skyrius buvo kuriamas dviem etapais. Pirmiausia savivaldybė investavo 100 tūkst. Lt  masažinėms vonioms įrengti, o 2014 m. gavus didesnį finansavimą, jau buvo galima plėsti paslaugas ir tikslingai panaudoti ištuštėjusias ligoninės patalpas. Skyriui meras dovanojo televizorių, kuris bus pastatytas druskų kambaryje. Padėkos dovanos taip pat įteiktos ministrei R. Šalaševičiūtei ir statybos darbus atlikusios įmonės „Dusmenėliai“ direktoriui Edvardui Petkevičiui, kuris savo ruoštu dėkojo savivaldybei ir sakė, kad „su tokiais atsakingais ir sąžiningais užsakovais galima kalnus nuversti“.

Po visų linkėjimų ir sveikinimų skyriaus gydytoja reabilitologė Edita Markevičienė aprodė visas patalpas ir pristatė medicininę įrangą. Ignaliniečiams ir miesto svečiams šiame skyriuje bus teikiamos fizioterapijos paslaugos, magneto, mikrobangų, ultragarso terapijos, taip pat gydymas parafinu ir vulkaniniu purvu.

Jau anksčiau veikiančiomis gydomosiomis oro burbulinėmis ir povandeninio masažo voniomis gali naudotis ligoniai, kuriems taikoma ambulatorinė reabilitacija. Gydymas mineraliniu vandeniu šiose voniose skiriamas sergant neurologinėmis ligomis, po traumų, taip pat turint stuburo, sąnarių bei galūnių kraujotakos sutrikimo problemų. Tiems, kas dėl sveikatos negali gulėti voniose, bus pasiūlytas kojų pėdų masažas specialioje vonelėje. Greitu laiku ketinama įsigyti ir vertikalią masažinę vonią.

Skyriuje taip pat bus taikoma šviesos terapija, masažo paslaugos. Atskiroje patalpoje įrengti sveikatinimui pritaikyti treniruokliai. Na, o pats egzotiškiausias kampelis – druskų kambarys. Čia, lyg baltoje žiemos pasakoje, pacientai galės atsipalaiduoti ir atgauti sveikatą. Druskų kambario sienos, lubos, grindys padengtos druskos sluoksniu.   Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia, ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu, bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Gydymo eigoje vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, sustiprėja imunitetas, kuris priešinasi bakterinei ir virusinei infekcijai. Toks gydymo būdas taikomas sergantiems plaučių, kvėpavimo takų, širdies kraujagyslių, odos  ligoms, depresijoms gydyti. Reikia pasakyti, kad skyrius priims ir visiškai sveikus gyventojus, norinčius išbandyti paslaugas relaksacijai. Jiems paslaugos bus mokamos.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje