Skip to content

Pažeidėjų, kaip mailiaus ežere

MI informacija

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento agentūrų pareigūnai aktyviai vykdo žuvų išteklių apsaugos kontrolę ir akciją „Lydeka2015“. Tikrinant vandens telkinius fiksuojami ne tik Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių, bet ir kiti pažeidimai.

Ignalinos r. aplinkos apsaugos pareigūnai, talkinant neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui, vasario 21 d. vykdė reidą, kuriuo buvo siekiama užtikrinti žuvų išteklių naudojimo kontrolę rajono ežeruose. Reido metu patikrinta10 ežerų, kuriuose žvejojo 55 žvejai mėgėjai. Iš viso nustatyti 6 pažeidimai. 5 asmenys žvejojo neturėdami mėgėjų žvejybai reikimų leidimų. Už šį mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą jiems bus paskirtos administracinės nuobaudos pagal LR ATPK 87 str. 1 d. nuo 7 iki 57 eurų.

Reido metu pavyko nustatyti šiurkštų pažeidimą. Sągardo ežere rajono gyventojas V. R. žvejojo vėliavėlėmis, masalui naudodamas žuveles. Iš viso buvo pastatęs 5 vėliavėles, kuriomis pavyko sugauti vieną lydeką. Už šį Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą rajono gyventojui bus paskirta administracinė bauda pagal LR ATPK 87 str. 3 d. nuo 115 iki 289 eurų ir konfiskuoti žvejybos įrankiai bei ledo grąžtas. Taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą už sugautą lydeką.

Visagino savivaldybės agentūros pareigūnai vasario 21 d taip pat vykdė reidą Visagino savivaldybės ir Ignalinos rajono teritorijose. Visaginiečiams talkino VSAT Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pasienio tarnybos pareigūnai, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai.

Reido metu buvo patikrinti Persvėto, Samanio, Luodžio, Drūkšių, Visagino, Ilgio, Žilmo, Žilmaičio, Alksno ežerai ir 88 žvejai mėgėjai. 6 piliečiams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai ir nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos už žvejybą be reikiamo leidimo.

Talkinant pasienio pareigūnams išaiškintas ir vienas šiurkštus mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimas.

Drūkšių ežere V. K. žvejojo be reikiamo leidimo. Negana to, žvejybos metu pastatė 3 vėliavėles ir 2 skritulius, masalui naudodamas gyvas žuveles. Lydekų pagauti jam nepavyko, o akistatos su pareigūnais neišvengė. Paaiškėjo, kad šis pilietis dar vasarą buvo baustas už žvejybą tinklais, tačiau tąkart nepasimokė. Jam bus paskirta bauda nuo 202 iki 281 euro, konfiskuoti žvejybos įrankiai ir dėžė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here