Skip to content

Ukrainiečiai neviltyje, bet dėkingi ignaliniečiams

Ignalinos autobusų parko teritorijoje jau penkios paros stovi du sunkiasvoriai sunkvežimiai („furos“) su Ukrainos numeriais. Vairuotojai dienoja ir nakvoja automobiliuose. Kiek laiko dar čia stovės – nežino. Baigėsi maisto atsargos, neturi ir pinigų, todėl maistu jiems padeda kai kurie verslininkai. Vienas jų – Romas Puišys.

Du vairuotojai – Igoris Kirejevas iš Donecko ir Vladimiras Melnikovas iš Lvovo – į Mikalavo medžio anglių gamyklą, kuriai dabar paskelbtas bankrotas, atvežė krovinį. Kelias dienas ten stovėjo, bet gamykla tuščia. Tuomet juos priėmė Autobusų parkas. Jie laukia nurodymų iš Ukrainos, tačiau nesulaukia ir nežino, ką toliau daryti. Vyrai sakė, kad kenčia ne tik jie, bet ir jų šeimos Ukrainoje, paliktos be lėšų. Igoris ir Vladimiras dėkoja juos maitinantiems verslininkams, taip pat Autobusų parko vadovams, nemokamai suteikusiems jiems stovėjimo aikštelę. Svečiai keiksnoja savo valdžią, kuri juos pamiršo. Nors tą valdžią galima ir suprasti, mat Ukrainoje dabar – karas ir suirutė. Su MI žurnalistu vyrai bendravo, bet nenoriai, pavardes pasisakė, bet fotografuotis nesutiko. Sakė: „Bijom sau dar labiau pakenkti…“.

Gal į bėdą patekusiems svečiams galima ir kitaip padėti? Tarkim, nakvynei suteikti kokį kambarį, leisti išsimaudyti baseine, pasikaitinti pirtyje. Jei kas iš ignaliniečių gali padėti maistu, ukrainiečiai neatsisakytų tokios paramos.

Daugiau: KROVINIŲ PERVEŽIMAS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje