Plaukimo treneris – aukštumoje

MI informacija

Vasario 28 – kovo 1 d. šeši Ignalinos plaukimo klubo veteranai dalyvavo atvirame Pabaltijo čempionate ,,Ryga Amber Cup-2015”. Šiose varžybose varžėsi apie 150 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Rusijos.

Plaukimo sporto šakoje veteranais laikomi 25 metų sulaukę ir vyresni šios sporto šakos entuziastai. Veteranų amžiaus grupės skirstomos kas penkerius metus: 25–29 metai A grupė, 30–34 metai B grupė ir t. t. Pritaikius specialią formulę – dalyvio amžius + rezultatas – yra apskaičiuojami reitingo taškai, pagal kuriuos yra nustatomi varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Pavyzdžiui, plaukiant 200 m kompleksiniu stiliumi, ignalinietis Eugenijus Rakitinas (35–39 metai, C amžiaus grupė) užfiksavo rezultatą 2 min. 08,17 sek. ir surinko 980 taškų, o rusas Andrey Soloviev (60–64 m., H amžiaus grupė) – 2 min. 45,19 sek. ir surinko 982 taškus. Taigi, rezultatas skiriasi net 37 sek., tačiau aukso medalį šioje distancijoje iškovojo svečias iš Rusijos.

Ignalinos plaukimo klubo prezidentas E. Rakitinas šiose varžybose iškovojo 3 aukso ir 2 sidabro medalius, pagerino 5 Lietuvos veteranų C amžiaus grupės rekordus ir absoliučioje įskaitoje, susumavus dviejų distancijų taškus, iškovojo antrąją vietą. Kitas klubo narys – Martynas Tinfavičius (D amžiaus grupė) – iškovojo 2 bronzos medalius, o absoliučioje įskaitoje liko dešimtas. Beje, TOP 10 plaukikai buvo apdovanoti specialiais prizais. Vieną Lietuvos rekordą H amžiaus grupėje užfiksavo Raimondas Frankas. Jis 100 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 12,38 sek. Šiuo metu Ignalinos plaukimo klubo veteranams priklauso 46 Lietuvos rekordai: Eugenijui Rakitinui (A, B ir C amžiaus grupėse) – net 42, M. Tinfavičiui (D grupė) – 3, Raimondui Frankui (H grupė) – 1.

Plaukimo klubo nariai dėkoja rajono savivaldybės administracijai, apmokėjusiai šių varžybų starto mokesčio išlaidas.