Skip to content

M. ir K. Petrauskų premija keliauja į Mielagėnus

Miko ir Kipro Petrauskų premija įsteigta 2000 m. Pirmoji buvo įteikta kraštiečiui, tuomet Vilniaus miškų urėdo pavaduotojui, Lietuvos etninės kultūros draugijos pirmininkui Rimantui Klimui. 2001 ir 2002 m. premija nebuvo teikiama, o nuo 2003 m. jos laureatais tampama kasmet. Paprastai ji įteikiama per Kovo 11-osios iškilmes, taip pagerbiami mene bei kultūroje pasižymėjusios asmenybės ir atskiri kolektyvai. Pati premija nėra didelė, daugiau simbolinė. Jeigu ji teikiama vienam asmeniui, sudaro 10 MGL*, jei kolektyvui – 15 MGL.

Šiemet iš anksto premijai gauti buvo pasiūlyti 6 kandidatai. Tai Ignalinos KSC vokalinis ansamblis „Iš širdies“, to paties centro kapela „Ringė“ (juos pasiūlė to paties centro vadovai), Mielagėnų kaimo bendruomenės kandidate pasiūlė savo pirmininkės Valės Švarcienės kandidatūrą, Šiūlėnų kaimo bendruomenė kandidate siūlė jos pirmininkę Marijoną Lukaševičienę. Lietuvos kaimo turizmo asociacija pateikė Dalios Savickaitės kandidatūrą, o garsusis „Paukščių kaimas“ išsikėlė pats.

Pagal esamą tvarką ir tradicijas, visas kandidatūras aptaria ir jų nuopelnus vertina rajono mero patvirtinta komisija, kuriai vadovauja vicemeras Gintautas Kindurys. Įvyko šios komisijos posėdis, kuriame po ilgų diskusijų ir ginčų buvo nutarta šių metų Miko ir Kipro Petrauskų premiją skirti Mielagėnų seniūnijos kaimo bendruomenės pirmininkei Valei Švarcienei.

Šios komisijos sprendimą šiandien savo posėdyje turi patvirtinti rajono taryba, o laureatė bus pagerbta taip pat šiandien vakare Kovo 11-osios minėjime. Sveikiname 14-ąją premijos laureatę!

M. ir K. Petrauskų premijos laureatais be minėto R. Klimo dar buvo: Ignalinos muzikos mokykla, poetas Petras Panavas, teatro režisierė Jolanta Narbutaitienė, Dūkšto dainų ansamblis, Ceikinių kaimo kapela „Keiziai“, folkloro ansamblis „Čiulbutė“, tautodailininkė Vladė Adomavičiene, cimbolininkas Jonas Lechovickas, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų Gamtos skyriaus vedėjas dr. Bronius Šablevičius, liaudies meistras kryždirbys Teofilis Patiejūnas,   Didžiasalio „Ryto“ vidurinė mokykla ir tautinių šokių kolektyvas „Gaja“. 

* MGL – minimalus gyvenimo lygis. Jis nuolat keičiasi. Nuo 2015 m. sausio 1 d. 1 MGL=38 Eur.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje