Skip to content

Ieškokite žibuoklių

MI informacija

Pagaliau atėjo ne tik kalendorinis, bet ir tikras, realus pavasaris. Gražūs orai jau džiugino per kovo pirmosios pusės šventes (Kovo 11-ąją, kovo 8-ąją). Beveik visą šią savaitę taip pat numatomi gana šilti, saulėti orai, tik savaitgalį gali trumpai grįžti žiemiški orai. Kol kas pildosi sinoptikų prognozės dėl ankstyvo pavasario, skelbtos dar žiemai neįpusėjus. Bet jei kita prognoze vasarai pasitvirtins, kad ji bus vėsi, lietinga – didelio džiaugsmo neteikia. Belieka prasmingai išnaudoti pavasario privalumus, nes dažniausiai pavasaris per darbų gausą prabėga nepastebimai.

Kai toks ankstyvas pavasaris skubina visus darbus, visus sumanymus reikia atlikti kuo greičiau. Visus senuosius patarimus – kada kokius darbus pradėti – dabar jau reikia stipriai koreguoti. Ir visa tai dėl sparčios klimato kaitos. Kasmet kultūrų sėjos terminai yra skirtingi, tarsi savotiška loterija. Paankstinsi – gali nušalti, pavėluosi – negausi norimo derliaus. Neklysta tie kurie, vadovaujasi Mėnulio kalendoriumi, tik deja beveik niekas iš jų neveda stebėjimo, derliaus apskaitos rezultatų. Išmintingiausia kultūrų sėją, sodinimą ištęsti per tam tikrus laiko tarpus ir veisles parinkti skirtingo ankstyvumo.

Šiemet pastebėjau, kad labai išaugo raudonųjų burokėlių sėklų pirkimas. Prisimenu garsųjį rusų sveikuolį M. Kotliarovą, kuris savo ilgaamžiškumą ir sveikatą siejo su tuo, kad kasdien gėrė burokėlių-morkų sultis. Beje, morkas ir burokėlius jau galima drąsiai sėti. Tarp kitko, esu pastebėjęs, kad burokėlių lapus kiškiai labai mėgsta, kurių populiacija, kaip ir kurapkų, labai mažėja.  

Visų pavasarinių darbų sodininkams, daržininkams, gėlininkams ir ūkininkams, auginantiems grūdines kultūras ir gyvulius, o ir šiaip gamtos gėrybių mylėtojams, viename straipsnyje patarimų  neišdėstysi ir neaptarsi. Kas kuo domisi, kuo verčiasi daug metų, turi savo išbandytas technologijas, savo receptus, kaip pasiekti norimų rezultatų. Per darbus, suprantama, nereikėtų užmiršti pasidairyti po atbundančią gamtą. Jau tikriausiai visi spėjome pasidžiaugti sugrįžusio vyturio giesme, gervių klykavimais, vakarais – pelėdų ūbavimais, pabudusiais iš miego drugeliais dilgėlinukais, spungėmis, gal jau kas ir žibuoklių rado besiskleidžiančių, atsigaivino klevų, beržų sula, ragavo pirmųjų daržovių – topinambų. Ruoškimės pavasarinei mugei, kuri, greičiausiai, įvyks po Šv. Velykų.

Nereikėtų pražiopsoti įdomaus astronominio reiškinio – Saulės užtemimo, kuris bus stebimas pas mus kovo 20 d. apie pietus. Saulės diskas bus uždengtas 73 proc. Vyresnės kartos žmonės prisimena visišką  saulės  užtemimą mūsų šalyje 1954 m., o visiškas Saulės užtemimas Lietuvoje bus tik po 85-erių metų. Norintiems stebėti šiumetį visišką Saulės užtemimą, reikėtų nuskristi į Farerų salas. Farerai yra gerai žinomi mūsų futbolo rinktinės gerbėjams. Labai sunkiai sekėsi kovoti su šios salos rinktinės komanda, sudaryta praktiškai iš žvejų mėgėjų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje