Skip to content

Naujos knygos sutiktuvės bibliotekoje

Ignalinos  viešosios bibliotekos skaitykloje surengtas rašytojo Donato Čepuko kūrybos vakaras „Girdžiu tavo širdies raudą“. Turbūt daugeliui dalyvavusių ilgam prisimins malonus ir šiltas bendravimas, rašytojo pasakyti žodžiai ir jo nuoširdi padėka ignaliniečiams.

Dusetų krašto Garbės pilietis, rašytojas, žurnalistas, laikraščio „Utenis“ ilgametis redaktorius D. Čepukas literatūros mylėtojus pakvietė į apysakos „Išprievartautoji“ sutiktuves. Tai devynioliktoji rašytojo knyga. Apysakoje nagrinėjama jautri šių dienų tema – išprievartautos merginos išgyvenimai, padėties visuomenėje problema, garbės ir kaltės jausmai ir matomos bei tik nujaučiamos prievartos pasekmės. Pasak autoriaus, jį visada  domina ribinės situacijos ir jų poveikis žmogui. O kiekvienos jo istorijos pagrindas – pats gyvenimas, kūrybinės vaizduotės transformuojamas ir paverčiamas meno kūriniu. Iš atminties nuolat iškylančius vaizdus autorius intuityviai atsirenka ir pradeda rašyti: „Aš taip stengiuosi rašyti knygas, kad skaitytojas būtų pagautas ir neatsitrauktų, o baigęs skaityti taptų bent truputėlį kitoks…“, – sakė rašytojas.

Knygos sutiktuvėms vadovavo mokytoja Elena Umbražiūnienė. Ji dalijosi savo įžvalgomis, autorių įvertino kaip galingą lietuviško žodžio meistrą ir stiprų psichologą. Apysakos ištraukas skaitė rašytojo bendradarbė Roma Rutkauskienė, dainomis vakarą papuošė Milda Dikmonienė. Apie perskaitytą kūrinį savo mintimis pasidalijo  Vytautas Lekavičius, diskusijoje dalyvavo ir kiti skaitytojai.

Rašytojas džiaugėsi ignaliniečių nuoširdumu ir meile knygai. Jis daug kalbėjo apie tikrųjų vertybių išsaugojimą, bendrumo ir meilės artimui jausmus, taip pat stebuklingą gamtos poveikį žmogui. „Gamta man labai svarbus personažas kūrinyje ir gyvenime. Savęs nesuvokiu be gamtos. Ji nuolat kuria harmoniją, ramina žmogaus sielą“, – sakė D. Čepukas. Renginio vedėja pastebėjo, kad naujojoje knygoje gamta labai iškalbinga, ji lemia nuotaiką, nuojautą, sustiprina vidinius išgyvenimus.

Renginys vyko labai jaukioje aplinkoje, gurkšnojant arbatą ir ragaujant rašytojo atvežtų vaišių – saldumynų ir skanių obuolių iš jo sodo. Aktyviausiems Ignalinos ir rajono skaitytojams, žurnalistams, rašantiems žmonėms ir visiems jam talkinusiems D. Čepukas su geriausiais palinkėjimais dovanojo knygų. Atrodo, kad duoti ir dovanoti šiam žmogui yra vienas svarbiausių  gyvenimo darbų. Jo didelė širdis atvira žmonėms, o  dalijamas gerumas sugrįžta tuo neišmatuojamu ir nenykstančiu turtu, kuris pakylėja dvasią ir suteikia naujų jėgų. D. Čepukas žinomas kaip  įvairių kultūros renginių, akcijų, visuomeninių organizacijų, bibliotekų rėmėjas. Gal ne visiems patinka jo kūryba, bet knygose atrandamas  humanizmas, tikrųjų vertybių paieška ir tikras jausmas yra be galo gerbtini, žavintys ir šviesinantys mintis.  

Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė rašytojui dėkojo už puikų vakarą ir parodytą dėmesį ignaliniečiams. Atsidėkodama ji svečiui įteikė neseniai išleistą Ignalinos ir Biureno vaikų bei jaunimo kūrybos rinktinę „Kūrybos žiedai“. Donatas Čepukas džiaugėsi šia knyga, gyrė gražias pastangas ir tikrai prasmingą darbą.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje