Skip to content

Teismas išteisino ligoninės laborantę

MI informacija

Panevėžio miesto apylinkės teismas š. m. vasario 20 d. baigė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, siekiant turtinės naudos, ir tikrovės neatitinkančios informacijos surašymo į dokumentus. Teismas paskelbė, kad išteisina klinikinę laborantę R. P. kaip nepadariusią jai inkriminuotų nusikalstamų veikų.

R. P. buvo kaltinama tuo, kad ji, dirbdama Panevėžio ligoninės bendrosios terapijos vidaus ligų skyriuje, Klinikinių tyrimų centre, laikotarpiu nuo 2007 m. sausio 30 d. iki vasario 2 d. piktnaudžiaudama savo tarnybine padėtimi, siekdama turtinės naudos sau ir bendrininkams, klastojo su atliekamais medicininiais tyrimais susijusius dokumentus.

Įvertinęs bylos įrodymus teismas konstatavo, kad R. P. surašydavo klinikinio tyrimo dalyvių asmens duomenis, kurie jai buvo pateikti pačių klinikinio tyrimo dalyvių arba klinikinį tyrimą atliekančių medikų, tai yra R. P. iš esmės atliko administratoriaus funkcijas. Tačiau teismas pažymėjo, kad šias funkcijas R. P. atliko tik tada, kai buvo priimtas klinikinį tyrimą atliekančio mediko sprendimas, kad asmuo yra tinkamas dalyvauti tyrime.

Teismas konstatavo, kad pati R. P. neturėjo galimybės spręsti klausimo, ar asmuo yra tinkamas dalyvauti klinikiniame tyrime – pas ją patekdavo tiktai tie asmenys, kurie jau buvo pripažinti tinkamais dalyvauti tyrime. Teismas priėjo prie išvados, kad nebuvo įrodyta, jog R. P. žinojo, kad surašo neteisingus duomenis į dokumentus.

Informacijos šaltinis: www.pat.lt

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here