Skip to content

Pasieniečiai vėl „nuskynė“ įstaigų sporto žaidynių čempionų laurus

Mamertas KRAPAUSKAS

Praėjusį savaitgalį baigėsi jau trečią kartą Ignalinos kultūros ir sporto centro (IKSC) iniciatyva surengtos rajono įstaigų sporto žaidynės, kur aštuoniose rungtyse varžėsi IKSC, policijos, pasienio ir mokytojų komandos.

Futbolas

Pirmieji žaidynes pradėjo futbolo mėgėjai ir jau pirmose rungtynėse praėjusių metų žaidynių čempiona i– pasieniečiai, kiek nelauktai, sausu rezultatu 0:6 pralaimėjo mokytojų komandai. Kiek įdomesnė kova vyko tarp šios rungties lyderių IKSC ir policijos komandų. Po pirmojo kėlinio 2:0 pirmavo policininkai, vadovaujami Komisariato viršininko Dainiaus Šidlausko, bet po pertraukos jiems nepavyko įmušti nė vieno įvarčio. O jų varžovai pelnė 4 ir ir laimėjo rungtynes 4:2. Įdomiai vyko mokytojų ir IKSC dvikova, kurią laimėjo Tado Bernoto vadovaujama IKSC komanda – 10:8. Pirmą pergalę pasiekė ir pasieniečiai, 7:3 nugalėję policininkų komandą, kuriai šįkart nepavyko laimėti nė vienerių rungtynių.

Tinklinis, smiginis, šaškės

Dar įdomiau kitą dieną vyko tinklinio, smiginio ir šaškininkų varžybos. Tinklinio aikštelėje sėkmingiausiai žaidė mokytojai, kurie nugalėjo pasieniečius, policininkus ir IKSC komandą. Pastarieji taikliausiai mėtė strėlytes, aplenkę ne tik mokytojus, bet ir pasieniečius bei policininkus. Prie šaškių lentų geriausia sekėsi pasieniečiams, kurie sugebėjo nugalėti IKSC, mokytojų ir policijos žaidėjus ir pasiekti pirmąją komandinę pergalę.

Plaukimas

Dar atkakliau ir įdomiau vyko plaukimo varžybos. Buvo tikimasi, kad šioje rungtyje geriau seksis Sporto centro plaukikams, kuriems vadovavo jaunųjų plaukikų treneris ir daugelio veteranų varžybų lyderis bei nugalėtojas Eugenijus Rakitinas. Jis užtikrintai laimėjo savo individualią rungtį, bet kitas prizines vietas iškovojo policijos komandos nariai Giedrius Kamarauskas ir Laimutis Dubaka. Po individualių rungčių pradėję pirmauti, policininkai laimėjo estafečių varžybas, o bendroje įskaitoje surinkę daugiausiai taškų, aplenkė Sporto centro bei pasienio komandas.

Krepšinis

Kiek netikėtai susiklostė varžybos krepšinio (3×3) aikštelėse. Ir čia buvo tikimasi, kad pagrindinė kova vyks tarp mokytojų, policininkų ir Sporto centro krepšininkų, tarp kurių ne vienas žaidėjas sėkmingai rungtyniavo ir rajono pirmenybėse. Tačiau malonią staigmeną pateikė pasieniečių komanda – Vaidas Ragauskas, Jonas Bagdonavičius, Ričardas Jarošas ir Evaldas Vaickus. Jie nugalėjo visus varžovus ir iškovojo antrą komandinę pergalę.

Krepšinio aikštelėje varžėsi ir moterų komandos. Sėkmingiausiai rungtyniavo mokytojų trijulė Aušra Čeponinė, Danutė Gotovskienė ir Rita Petrovaitė, kurios nugalėjo aukštesnes policijos ir pasienio varžoves ir iškovojo pergalingus taškus mokytojų bendroje įskaitoje.

Trikovė

Labiausia buvo laukiama ištvermingiausių vyrų jėgos trikovės varžybų, kurių metu buvo abiem rankomis kilnojami dvipūdžiai svarsčiai, daromi prisitraukimai prie skersmens ir guomis stumiama štanga. Net du dalyviai – pasienietis Mantas Cibulskas ir mokytojas Fernandas Juchnevičius – svarsčius iškėlė po 27 kartus. Pasienietis Nerijus Kačanovas prie skersinio prisitraukė 22 kartus, o štangos stūmime neaplenkiamas buvo šios rungties lyderis Lietuvoje, pasienietis Evaldas Černiauskas, išstūmęs savo svorio metalinį įrankį net 36 kartus. Tik mokytojas Laimonas Valėnas kiek rimčiau pasipriešino rekordininkui. Jis išstūmė štangą 22 kartus. Tad jėgos trikovėje, kaip ir pernai, komandinę pergalę šventė pasieniečių komanda, o antrąją vietą užėmė mokytojai, kurie aplenkė policininkus.

Stalo tenisas

Rungtyniaujant prie žaliųjų stalų, kaip ir anksčiau, neturėjo sau lygių pasieniečių trijulė: Aleksandras Petrukas, Juozas Rudzinskas ir Jurgita Maskoliūnienė. Tik mokytojai Danutei Gotovskienei pavyko nugalėti Jurgitą Maskoliūnienę, bet tai nepakenkė ketvirtai pasieniečių pergalei, kuri ir užtikrino jiems žaidynių nugalėtojų vardą. Šįkart galutinėje įskaitoje po vienodą taškų sumą surinko ne tik pasieniečiai, bet ir mokytojai, tačiau pirmenybė suteikta pasieniečių komandai, laimėjusiai keturias rungtis.

Baigėsi žaidynės futbolo rungtynėmis tarp Sporto centro ir pasieniečių komandų, kurias laimėjo Tado Bernoto vadovaujami futbolininkai. Po žaidynių jų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis. Čempionų taurė vėl atiteko pasieniečiams, antrą vietą užėmė mokytojų, o trečią – policijos komandos.

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje