Skip to content

Į kovą su šiukšlėmis!

MI informacija

Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas pradeda vykdyti akciją, kurios metu pramoninėse ir gamybinėse teritorijose vykdys reidus. Akcijos tikslas – fiksuoti galimus nelegalius atliekų kaupimo atvejus ir skatinti ūkio subjektus ir fizinius asmenis tvarkyti aplinką, kad gyventume švarioje aplinkoje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas apleistoms teritorijoms, tokioms, kaip buvę žemės ūkio bendrovių gamybiniai kompleksai, transporto remonto dirbtuvės ir kitos panašios vietos. Šios teritorijos neretai tampa nelegaliais atliekų sąvartynais.

Manome, kad prie akcijos gali ženkliai prisidėti ir visuomenė. Todėl kviečiame visus gyventojus aktyviai teikti informaciją apie žinomus ar naujai užfiksuotus galimai nelegalius atliekų kaupimo ir kitus netinkamo jų tvarkymo atvejus gamybinėse ar pramoninėse teritorijose. Pareigūnams informaciją galima teikti tiesiogiai:

Ignalinos rajono agentūra, vedėjas P. Kazakevičius 8 686 32925

Visagino savivaldybės agentūra, vedėjas V. Ksenzovas 8 686 32926

Taip pat informaciją galima teikti ir Utenos RAAD elektroniniu paštu utena@urd.am.l Teikiama informacija turėtų būti kiek įmanoma tikslesnė, nurodant galimo pažeidimo vietą ir pobūdį. Daug naudingos informacijos suteikia ir pažeidimų fiksavimas nuotraukose, kurias galite pateikti nurodytu elektroninio pašto adresu.

Primename, kad išmetus į aplinką iki vieno kubinio metro nepavojingų atliekų, gresia įspėjimas arba bauda nuo 28 iki 57 eurų. Jeigu toks pats kiekis atliekų išmetamas šalia vandenviečių, saugomų gamtos ir kultūros objektų, rezervatuose, nacionaliniuose parkuose, taikoma nuo 57 iki 115 eurų bauda. Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis (iki vieno kubinio metro), administracinė bauda nuo 86 iki 173 euro, jei pavojingomis atliekomis atsikratoma šalia vandenviečių, saugomose teritorijose ir pan. nuo 115 iki 231 euro. Užteršus aplinką atliekomis, skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala: už nepavojingų atliekų toną – 4 344 eurai, pavojingų – 10 426 eurai.

Taip pat informuojame, kad nuo balandžio 1 d. iki 30 d. vykdoma ir akcija „Tvora“. Akcijos metu sustiprinama vandens telkinių pakrančių kontrolė ir bus taikomos nuobaudos už savavališką pakrančių užtvėrimą, pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas, vandens telkinių pakrančių gamtinį kraštovaizdį ir jo estetines vertybes, apsunkinus gyvūnų migraciją ir padarius kitą žalą aplinkai.

Gyventojus, pastebėjusius galimus pažeidimus vandens telkinių pakrantėse, prašome informuoti pareigūnus nurodytais kontaktais.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje