Skip to content

Šiluma brangs 18,1 proc.

Jonas BALTAKIS

Prieš Velykas paskutiniame senosios rajono tarybos posėdyje buvo žengtas nepopuliarus, skaudus, bet neišvengiamas žingsnis – Ignalinai, Dūkštui ir Vidiškėms 18,1 proc. pabranginta šiluma. Nauja kaina įsigalios nuo gegužės 1 d., tad šiuos procentus pajusime tik kitą žiemą. Renovuotų namų gyventojai pabrangimo nepajus ar beveik nepajus todėl, kad šiltas namas suvartoja mažiau šilumos kilovatvalandžių. Nerenovuotų namų gyventojams tie procentai užguls visu svoriu. Aritmetiškai žiūrint, kilovatvalandės kaina didėja lyg ir nedaug – 0,84 euro cento (arba 2,9 lietuviško cento), tačiau tai beveik penktadaliu daugiau, nei yra dabar.

Situacija tokia, kad ši kaina suderinta su Kainų komisija. Jeigu taryba nuspręstų kainos nedidinti, vis tiek įsigaliotų nauja kaina, nes Kainų komisijos balsas svaresnis nei rajono tarybos. Antra vertus, tai padaryti vertė reali ekonominė situacija. Atėjo laikas Šilumos tinklams atiduoti 6 milijonų litų paskolą, imtą vamzdynų keitimui. Šis faktorius kainą didina maždaug 1 lietuvišku centu. Paskutinės dvi žiemos buvo „minkštos“, šilumos sunaudota mažiau, o kažką dalinant iš mažesnio skaičiaus (šiuo atveju iš suvartotų kilovatvalandžių), rezultatas bus didesnis. Be to, kasmet brangsta kuras, todėl kainos dedamosios taip pat didėja. Šilumos tinklai metus baigė su minusu, už kurą nemokėta dar už pernai metų liepą. Dėl į kampą įvarytos įmonės prieš kurį laiką buvo atleistas ir ilgametis Šilumos tinklų direktorius Leonas Cijūnėlis.

Keli tarybos nariai, save laikantys opozicionieriais, už šį sprendimą nebalsavo. Jie už nieką neatsako, tad jiems kur kas smagiau politikuoti, vaidinti geriečius, o ne spręsti problemas, kartais ir nepopuliariais sprendimais.

Šiuo sprendimu šilumos kainos dedamosios nustatytos ketvirtiesiems bazinės šilumos kainos galiojimo metams (ne ilgiau kaip 12 mėnesių nuo jų įsigaliojimo dienos). Kitąmet bus perskaičiuota ir bazinė kaina, kuri nustatoma ketveriems metams. 

Palyginimui, keletas skaičių. Dabar 1 m2 apšildyti Ignalinoje kainuoja 0,79 Eur, o 60 m2 butą apšildyti  – 47,40 Eur Visagine atitinkamai 1,25 ir 75 Eur, Švenčionyse atitinkamai 1,08 ir 64,8 Eur, Utenoje atitinkamai 1,03 ir 61,8 Eur, Molėtuose atitinkamai 0,97 ir 58,2 Eur, Zarasuose atitinkamai 1,16 ir 69,6 Eur. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here