Skip to content

Vėl rieda, dunda boulingo rutuliai

Jonas BALTAKIS

Dar vasario 20 d. numeryje rašėme, kad Ignalinoje vėl atgimsta boulingas. Ignalinos sporto ir pramogų centrui atgaivinti šį aristokratišką žaidimą padėjo Galų durpyną eksploatuojanti įmonė „Legra“. Ji centrui paaukojo 4055 Eur (14 000 Lt) boulingo ir biliardo įrangos atnaujinimui. Už šiuos pinigus buvo nupirkta 12 boulingo kamuolių, 50 porų batų (žaisti galima tik su specialiai tam skirtais batais), 2 komplektai kėglių, atnaujinta kita įranga. Tuomet centro direktorius Gintautas Guobys pažadėjo atnaujinti ir kažkada buvusius populiarius boulingo turnyrus. Pažadėjo – ištesėjo. Toks velykinis turnyras startavo kovo 17 d., vyko bemaž tris savaites ir baigėsi praėjusią savaitę. Dalyvavo 10 komandų.

Į pusfinalį išėjo 4 komandos. Pirmajame žaidime rezultatu 1031:956 „Legra“ įveikė „Gavio“ komandą, antrajame pusfinalyje „Sprigtas“ įveikė Ignalinos ugniagesių gelbėtojų komandą „01“ (1084:972). Tad dėl trečiosios vietos kovėsi „01“ ir „Gavys“ (nugalėjo ir bronzos medalius pelnė ugniagesiai), o didžiajame finale susitiko „Legra“ ir „Sprigtas“. Pastarojo boulininkai žaidė sėkmingiau, ši komanda ir laimėjo turnyro taurę ir aukso medalius. 

Komandoje žaidžia 4 žaidėjai (dar yra vienas atsarginis). Kiekvienas žaidėjas rutulį meta po 20 kartų, vienas žaidimas trunka 1,5–2 valandas. Vienu metu žaidžia dvi komandos. Dėl taškų ginčytis nereikia, nes juos skaičiuoja kompiuteris, o lentelės visiems prieš akis kabančiuose monitoriuose.

Žaidimas vyksta linksmai ir triukšmingai. Sėkmingas metimas, kai numušami visi dešimt kėglių, palydimas džiugiais komandos draugų šūksniais, nesėkmingus metimus šmaikščiomis replikomis įvertina priešininkai. 

Pasibaigus turnyrui įteikti komandiniai apdovanojimai, įvertinti ir sėkmingiausiai žaidę (daugiausiai per vieną žaidimą surinkę taškų) pavieniai žaidėjai. Boulingą puikiai žaidžia ir moterys, tad jų buvo dažnoje komandoje. Tarp moterų puikiai žaidė Žaneta Kurova – 303 tšk. (komanda „Sprigtas“),  Irina Žilėnienė – 282 tšk. („Legra“) ir Jolita Mačiulienė – 256 tšk. ( „Nulis emocijų“, ši komanda finalo nepasiekė). Tarp vyrų puikiai kamuolius laidė Alfredas Jurgelevičius – 324 tšk. („Fuksai“), Audrius Taraškevičius – 317 tšk. („Sprigtas“) ir Sigitas Žilėnas – 310 tšk. („Sprigtas“). Visi šeši apdovanoti piniginiais 20–50 Eur prizais. 

Kitas turnyras vyks gruodį prieš Kalėdas, o puikiai praleisti laiką boulingo takuose galima kiekvieną savaitgalį – penktadieniais ir šeštadieniais nuo 15 iki 24 val., sekmadieniais – nuo 15 iki 22 val. Vieno takelio valandos kaina – 10,14 Eur (takelyje gali žaisti keli žaidėjai). Kitomis dienomis galima žaisti tik iš anksto užsisakius. 

Autoriaus nuotr.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here