Erikas Kapočius: penki medaliai ir trys rekordai

MI informacija

Balandžio 10, 11 d. stipriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos plaukikai susirinko į Kauną varžytis dėl Baltijos šalių čempionato apdovanojimų.

Lietuvos plaukikai nugalėjo abiejose varžybų įskaitose, suaugusiųjų rinktinė surinko 315 taškų ir aplenkė Estiją (259 tšk.) bei Latviją (201 tšk.). O Lietuvos jaunių rinktinė surinko (269 tšk.), antri liko Estijos plaukikai (255 tšk.), treti – latviai (115 tšk.). Lietuvos plaukimo federacijos sprendimu, šios varžybos buvo paskutinė galimybė Lietuvos plaukikams vykdyti normatyvus į visas pagrindines šio sezono tarptautines varžybas. Balandžio 20 d. bus formuojamos visos pagrindinės Lietuvos plaukimo rinktinės, kurios gins šalies garbę – Pasaulio čempionate Kazanėje, pirmosiose Europos žaidynėse Azerbaidžano sostinėje Baku, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Tbilisyje bei pasaulinėje studentų universiadoje Pietų Korėjoje.

Ženkliai prie Lietuvos jaunių rinktinės pergalės Baltijos šalių čempionate prisidėjo ignalinietis Erikas Kapočius. Jis laimėjo tris aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalį bei pagerino tris Lietuvos iki 15 metų vaikinų rekordus. Įspūdingai Erikas plaukė 200 m krūtine distanciją – pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą (rezultatas 2 min. 23,50 sek.), o antrąją vietą užėmusį plaukiką lenkė daugiau negu 5 sek. Šis rezultatas tik 0,01 sek. atsiliko nuo Europos jaunimo olimpinio festivalio A normatyvo ir mažiau negu puse sekundės – nuo Lietuvos plaukimo sporto meistro normatyvo. Savo paties Lietuvos rekordą Erikas pagerino ir 100 m krūtine distancijoje (rezultatas 1 min. 06,96 sek.) bei taip pat nesunkiai iškovojo aukso medalį. Dar vienas Lietuvos rekordas buvo pagerintas sunkioje 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje (rezultatas 4 min. 43,12 sek.) ir iškovotas sidabro medalis. Anksčiau rekordas priklausė vilniečiui Povilui Strazdui (4 min. 48,70 sek.) ir buvo pasiektas 2011 metais. Plaukdamas 200 m kompleksiniu plaukimu, Erikas laimėjo bronzos medalį. Trečiąjį aukso medalį mūsų jaunasis plaukikas laimėjo drauge su Lietuvos rinktine plaukdamas kombinuotoje 4×100 m estafetėje. Šioje estafetėje Lietuvos jaunių rinktinė pasiekė labai aukštą rezultatą, kuris mažiau negu puse sekundės prastesnis už Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą (nors Erikui nėra dar net 15 metų, o kiti plaukikai – gimę 1999 m.) ir apie sekundę žemesnis, nei praeito Europos jaunimo olimpinio festivalio 8 vietos komandos.

Taigi, perspektyvus mūsų plaukikas dar kartą įrodė, kad yra vertas Lietuvos rinktinės.