Skip to content

Griežtinamos Medžioklės taisyklės – pažeidėjams lyg druska ant opos

MI informacija

Netrukus, gegužės 1 d., įsigaliosiantys Medžioklės taisyklių pakeitimai leis užkirsti kelią ne vienam šių taisyklių pažeidimui. „Griežtindami medžioklės reikalavimus, pažeidėjams tarsi užberiame druskos ant opos, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Pavyzdžiui, jiems jau bus sunkiau atgauti laikinai prarastą teisę medžioti. Kad atgautų medžiotojo bilietą, pažeidėjas privalės išlaikyti visą medžioklės egzaminą – ir teorijos, ir šaudymo“.

Kitas Medžioklės taisyklių pakeitimas yra susijęs su medžioklės lapu. Jau nebebus galimybės šiame lape manipuliuoti įrašais apie dalyvavimą medžioklėje. Medžioklės lapas galės būti išduodamas ne ilgesniam laikui, kaip iki to paties medžioklės sezono kovo 31 d., o medžiotojai privalės jame savo parašu patvirtinti, kad dalyvauja medžioklėje.

Pakeitus Medžioklės taisykles, taip pat patikslinta, kaip reikia pažymėti sumedžiotą licencijuojamą medžiojamąjį gyvūną. Dar prieš pradedant jį gabenti, sumedžiojimo vietoje šis gyvūnas turi būti pažymėtas specialia plomba su ant jos užklijuotu licencijos lipduku. Plombos dirželį reikia perverti per sumedžioto gyvūno ausį ir ties pažymėta rodykle bei užrašu „Insert“ perkišti per metalinį užraktą tiek, kad išlįstų ne mažiau kaip pusė šio dirželio.

Sugriežtinta tvarka ir įforminant išskirtinius atvejus. Ji taikoma, kai vieno varymo metu sumedžiojama daugiau medžiojamųjų gyvūnų, nei turima licencijų, taip pat kai per teisėtą stirnų ar briedžių patelių ir jauniklių medžioklę varant sumedžiojamas ragus numetęs patinas ir kai per teisėtą antramečių tauriųjų elnių ar briedžių patinų medžioklę varant sumedžiojamas ne to amžiaus arba sužeistas medžiojamasis gyvūnas, kuriam nustatytas jo medžiojimo terminas. Nuo gegužės 1 d. medžiotojai privalės apie tai ne tik pažymėti medžioklės lape, surašyti nustatytos formos aktą, bet ir, prieš pradėdami gyvūną doroti arba prieš išvykdami iš medžioklės plotų vieneto, kuriame medžiojo, informuoti Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centrą tel. (8 5) 2732995.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje