Skip to content

Antras Tėvynės gynėjo kelias – savanorių pajėgos

Pagrindinis žmogaus laimingo gyvenimo garantas – saugumas. Saugumas visomis įmanomomis prasmėmis. Net ir paprasčiausioje buitinėje situacijoje ar atsitikus nelaimei, žmonės jaučiasi saugiai, jei turi kuo pasitikėti, jei yra žmogus, galintis ramiai susiorientuoti situacijoje, priimti tinkamus sprendimus ir suvaldyti ją. Klasikinis klausimas vaizduotei gerinti. Negyvenamoje saloje galimybę išgyventi turėtumėte drauge su verslininku ar  reklamos agentu iš stiklinių rūmų, nuo ryto iki vakaro prie televizoriaus kiurksančiu, nuo visko atbukusiu kaimo „ereliu“, kuriam motina net kiaušinį nulupa ir į burną įdeda ar su karinę gyvenimo mokyklą praėjusiu, abiem kojomis ant žemės tvirtai stovinčiu žmogumi? Kiekvienas turi galimybę rinktis kokiu būti ir kuo pasitikėti.

Artėja gegužės 11-oji – oficialioji šauktinių į privalomąją karo tarnybą šaukimo diena. Keli šimtai mūsų regiono jaunuolių keliaus 9 mėn. į privalomąją karinę tarnybą (apie tai rašyta ketvirtadienio MI numeryje), o nepatekusieji į šauktinių būrį ar turintys kitokių ateities planų, turi ir kitą galimybę tapti pasitikėjimo vertais šalies piliečiais. Jie bet kada gali stoti į Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgas (KASP).

Pasak Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 807-osios pėstininkų kuopos vado kpt. Dariaus Baušio, šiuo metu jis vadovauja daugiau nei 90-čiai mūsų rajono savanorių nuo 18 iki 55-erių metų amžiaus, kurie civiliame gyvenime įsitvirtinę įvairiose srityse. „Vieni dar mokosi, kiti – jau dirba ir mokosi. Kontingentas labai įvairus: pradedant studentais ir baigiant net mokytojais ir gydytojais. Didžiausią savanorių dalį sudaro iki 26-erių metų jaunuoliai, 26–35-erių grupėje yra apie 20 proc., 15 proc. sudaro 35–40-ies metų rajono gyventojai, mažiausias aktyvių karių procentas yra vyriausioje amžiaus grupėje. Vyresniems nei 55-eri metai, kaip tarkim MI redaktorius, kuris labai nori papildyti savanorių gretas, galima būtų pasiūlyti tapti Šaulių rinktinės nariu, bet, deja, kol kas nerandamas žmogus, kuris sutiktų vadovauti šiai organizacijai Ignalinoje“, – sako kapitonas Darius Baušys.

Kas yra KASP?

Oficiali SKAT Vilniaus rinktinės (dabar – KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės) įkūrimo data yra 1991 m. kovo 1 d., kai buvo patvirtintas pirmasis rinktinės etatų sąrašas.

Šiuo metu Rinktinę sudaro: štabas, Štabo ir aptarnavimo kuopa, Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopa ir septynios pėstininkų kuopos dislokuotos Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Molėtų, Ignalinos ir Švenčionių miestuose. Rinktinėje tarnauja per 1000 karių savanorių ir 80 profesinės karo tarnybos karių.Kariu savanoriu gali tapti Lietuvos Respublikos pilietis nuo 18 iki 42 m. amžiaus, turintis pagrindinį išsilavinimą, karo medicinos komisijos pripažintas tinkamu tarnybai KASP. Kariais savanoriais tapti negali asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus bei tie, kurių veiksnumas apribotas teismo. Norint tapti kariu savanoriu, reikia kreiptis į KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės padalinį pagal gyvenamą vietą. Kuopos vadas, tel. (8 386) 54400, ar jo įgaliotas asmuo suteiks Jums visą būtiną informaciją.

Tapus kariu savanoriu privalomas baigti Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą (BKSĮK) – tai kursas, kuriame mokoma dalykų, būtinų tarnyboje: taktikos, rikiuotės, šaudybos, karo topografijos, karo inžinerijos, karo medicinos ir kt. BKSĮK trunka apie 2 savaites. Pagal galiojančią tvarką pastarąjį kursą reikia baigti per 6 mėnesius nuo tarnybos pradžios.

Tu gali

Tarnaudamas Tu užtikrini savo šalies, jos žmonių ir savo šeimos saugumą. Kariuomenėje supranti, kiek svarbu komandinis darbas ir galimybė pasitikėti vienas kitu. Bendraminčių adrenalino mėgėjų būryje visuomet smagu, o tikra kariška draugystė išlieka visam gyvenimui.

Nuotykiai. Išgyvenimo kursas, naktiniai žygiai, šuoliai su parašiutu, ginklų testai ar šaudymai – šiuolaikinės kariuomenės ir kario kasdienybė. Pratybos, kurių tikrai nepasiūlys nei vienas dažasvydžio ar airsofto klubas.

Garbė. Tarnaudamas Tu užtikrini savo šalies, jos žmonių ir savo šeimos saugumą.

Draugai. Kariuomenėje supranti, kiek svarbu komandinis darbas ir galimybė pasitikėti vienas kitu. Bendraminčių-adrenalino mėgėjų būryje visuomet smagu, o tikra kariška draugystė išlieka visam gyvenimui.

Pareiga. Apie tai kalba svarbiausias šalies įstatymas. Kas jei ne aš? Daugiau nei prieš tūkstantį metų.

Pinigai. Tikrai geras atlygis profesinės karjeros pradžioje ir visos socialinės garantijos. Taip pat siūlome atidžiai susipažinti su lengvatomis teikiamomis profesinės tarnybos kariams. vienas filosofas yra pasakęs, kad kilnus žmogus reikalauja iš savęs, o prastuolis –  iš kitų.

Mokslai. Įgysi specialybę ir turėsi galimybę ją tobulinti profesinės karo tarnybos metu. Beveik visos Lietuvos kariuomenės pajėgos turi savo mokymo centrus, kuriuose kursai vyksta praktiškai ištisus metus. Jeigu to ne gana, tai kviečiame į Lietuvos kariuomenės mokyklą – ten vyksta karjeros kursai.

Karjera. Aiški ir belieka kopti jos laiptais. Būni geriausias tarp NPPKT karių ir pirmasis renkiesi profesinės karo tarnybos vietą. Padalinyje aktyviai dalyvauji pratybose, sumaniai vykdai pareigas  ir būsi pastebėtas. Juk ne veltui sakoma, kad su bet kuo į žvalgybą neinama.

Daugiau informacijos apie Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir apie Rinktinę galima rasti internetinėse svetainėse www.kam.ltwww.karys.lt 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje