Skip to content

Jaunuosius filologus lydėjo sėkmė

MI informacija

Respublikinis Jaunųjų filologų konkursas šįmet vyko Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Iš mūsų rajono buvo pakviesti du mokiniai: Gabrielius Bielinis iš Vidiškių gimnazijos (mok. Zita Čičelienė) – į tautosakos sekciją ir Agnė Veličkaitė iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos (mok. Nijolė Keraitienė) – į publicistikos sekciją. Iš visos šalies į konkursą suvažiavo arti šimto mokinių. Paprastai yra laikomasi nuostatos, kad jau pakvietimas į respublikinį turą yra laimėjimas, nes darbai, į Vilnių išsiųsti dar sausį, atrenkami itin reikliai.

Taigi pasidžiaugus smagiu, jaunatviška energija alsuojančiu konkurso atidarymu, kur gimnazistai rodė poetinę kompoziciją pagal Kazio Binkio eiles, muzikavo, konkursantams teko rimtai paplušėti. Dvi dienas visi įtemptai darbavosi sekcijose: skaitė ir aptarinėjo vieni kitų darbus, dalijosi patirtimi, išklausė komisijos pastabų, diskutavo. Kaip ir visada, šio solidaus (jau 47-ojo) konkurso vertinimo komisijoje suburti žinomi mokslininkai, rašytojai, filosofai, kurie negaili jauniesiems nei geranoriškos kritikos, nei patarimų ir padrąsinimų.

Taip rimtai dirbant, laisvalaikio būta nedaug, tačiau bent jau vakarais buvo galima atsipūsti: penktadienį gimnazija surengė smagią, jaukią, visus įtraukusią etnografinę vakaronę, o šeštadienį literatūriniame vakare klausėmės konkurso dalyvių kūrybos skaitymų.

Užtat sekmadienį viešėjome Naisiuose, išgarsintuose serialo „Naisių vasara“. Šiemet Naisiai paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine. Iš tiesų įdomu pažiūrėti į didžiulį Baltų dievų muziejų po atviru dangum, malonu pavaikščioti po gražiai prižiūrimą miestelį, pasigėrėjimą kelia jaukūs, puikiai įrengti „Naisių vasaros“ teatro ir bendruomenės kultūros namai. Apie plačius užmojus liudija ir pradėta statyti Baltų arena – būsima didžiausia atvira arena Lietuvoje. Visa tai daro gerą įspūdį. Tačiau suaugusieji pasigedome bent priminimo apie jauną praėjusio amžiaus pradžios poetą Zigmą Gaidamavičių-Gėlę, kurio gimtinė – tie patys Naisiai ir jam skirtas muziejus čia besąs. Jo, septyniolikmečio, jautriai pastebėta: „Matau savo šalį,/ regiu jos vargus“. Gaila, kad organizatoriai praleido progą paieškoti sąsajų su nūdiena. Tuo labiau, kad yra įsteigta netgi respublikinė Zigmo Gėlės premija už geriausią pirmąją poezijos knygą.

Tačiau tai tik detalė, nesugadinusi gražios šventės pabaigos. Konkurso uždarymas ir vyko Naisių bendruomenės centre. Smagu, kad mūsų mokiniai buvo gerai įvertinti: tiek Gabrielius, tiek Agnė laimėjo trečiąsias vietas ir medalius. Bet smagiausia, kad tokiuose konkursuose jauni žmonės pamato kitokį požiūrį į pasaulį, sutinka daugybę bendraminčių, ieško savo vietos tarp jų, gal ir perkainoja kai kurias vertybes. Dėl to ir verta pasistengti.

 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here