Skip to content

Gyvulininkystė – ne verslas, o gyvenimo būdas

MI informacija

Gyvulių augintojų darbas yra vienas sunkiausių, todėl Žemės ūkio ministerija siekia sudaryti kuo palankesnę aplinką plėsti ūkius, realizuoti produkciją, suformuoti patrauklų gyvulininkystės produktų įvaizdį šalyje ir užsienyje. Šiandien tradicinio konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2015“ apdovanojimų ceremonijoje buvo iškilmingai pagerbti pačių geriausių galvijininkystės, žirgų, ožkų, avių, paukštininkystės, bičių ir mišrių ūkių savininkai.

„Džiaugiuosi galėdama asmeniškai paspausti ranką ir palinkėti sėkmės žmonėms, kurie nei žiemą, nei vasara neturi atokvėpio, kuriems gyvulininkystė jau nebe verslas, o tiesiog  gyvenimo būdas. Ačiū visiems už gražų darbą“, – kalbėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, Dotnuvoje, įvykusiame renginyje žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Gyvulininkystės patriotus, sėkmingai įveikusius visus šio sektoriaus pakilimus ir nuosmukius, pasveikino ne tik įvairių valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų, verslo atstovai, bet ir atvykę Punsko valsčiaus ūkininkai.

Lietuvos zootechnikų sąjungos organizuojamas konkursas vyksta jau aštuntus metus. Šiemet jame dalyvavo 32 ūkiai, iš kurių atrinkta ir nugalėtojais pripažinta 12. Tarp jų vienintelis Ignalinos atstovas –  Mindaugas Ralys ir jo avių ūkis;

Ūkių įvertinimą padėjo atlikti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos ir UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ specialistai. Ūkiai nugalėtojai konkurse vėl gali dalyvauti po trejų metų.

Konkurso metu buvo vertinama inovacijų sklaida gyvulininkystės ūkiuose, ūkio gyvulių produktyvumas, ūkyje įdiegtų pašarų gamybos, šėrimo, melžimo bei kitos technologijos. Labai svarbu buvo ir aplinkos švara, sodybos tvarkingumas, buitinių atliekų, mėšlo, srutų laikymo, komposto duobių, naftos produktų talpyklų, technikos laikymo tvarkingumas ir kt.

Apdovanojimų ceremonijoje taip pat kalbėta ir apie galimybes gauti paramą. Gyvulininkystės sektoriaus atstovams sudarytos palankios sąlygos pasinaudoti ES parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemones.

Gyvulių laikytojams taip pat numatyta galimybė gauti valstybės paramą už įsigyjamus veislinius gyvulius. Valstybė teikia pagalbą mėsinių galvijų, avių, ožkų laikytojams, siekiantiems pagerinti ūkinių gyvūnų bandą aukštos genetinės vertės grynaveisliais ūkiniais gyvūnais. Atkreiptinas dėmesys, kad paraiškos Valstybinėje gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyboje prie ŽŪM priimamos gegužės 4–25 d.

Šiemet bus pradedamos mokėti susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Šioms išmokoms numatyta skirti daugiau kaip 19 mln. Eur. Minėtąja parama siekiama palaikyti gyvulių laikytojų pajamas užtikrinant dabartinį gamybos lygį.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje