Skip to content

Su matininkų „sprendimais“ – lyg ant parako statinės

Lina RAGINYTĖ

Redakciją griūte užgriuvo rajono gyventojai su įvairiais skundais dėl, regis, turėtų, bet dabar jau ore kabančių žemės nuosavybių. Vartai planus, sprendimus, oficialius dokumentus ir negali patikėti tuo, ką matai. Žmonių turėtos nuosavybės ima ir „išgaruoja“ arba geriausiu atveju pakimba ore. Kažkas sugalvos ir žemės nuosavybę turėsi viduryje 22 ha ploto ežere su dar keliolika savininkų, bet be jokio priėjimo – skrisk, žmogau, sraigtasparniu į savo valdas (Didžiasalio sen.). Kažkas sugalvos ir dešimtmečius buvęs servitutinis keliukas (vienintelis privažiavimas prie kelių savininkų žemių) bus sunaikintas, idant vienas ponas galėtų užsitverti paežerę, o planuose bus brūkšteltas naujas keliukas, kurio nutiesimo, nors ir prisižadėjęs, finansuoti nenorės jau niekas (Daugėliškio sen.). O kažkas sugalvos ir viduryje Ignalinos pradangins kad ir mažyti lopinėlį tavo žemės, ir norėdamas susiremontuoti griūvančią garažo sieną turėsi samdytis pakeliamąjį kraną, nes pėdos ant svetimos žemės pastatyti niekas tau neleis.  Žinoma, problema problemai nelygu, bet vis tik – problema.

Šįkart kalbėsime tik apie kurioziškoje situacijoje atsidūrusią ignalinietė Reginą Blaževičienę, gyvenančią Smėlio g., kuri dėl matininko Jono Berdikšlio sprendimų jau eilę metų gyvena nesantaikoje su kaimynais. „Penkis dešimtmečius gyvenome su vyru šiuose namuose. Viską susitvarkėme, įsirengėme ir neturėjome jokių rūpesčių. Bet štai totoriams pardavus namus ir įsikėlus naujiems kaimynams, po kurio laiko prasidėjo neregėtos ir negirdėtos „kvailystės“ – lyg juoda katė perbėgo. Naujieji kaimynai sugalvojo statytis garažą. Jiems iš pradžių niekas nedavė leidimo, nes atstumai tarp pastatų neatitiko keliamų reikalavimų, bet kai mano vyras pasirašė sutikimą, statybos prasidėjo. Žmonės pasistatė garažą, bet, matyt, nepasitarę su specialistais, nes du kartus nuo jų stogo slydęs sniegas sulaužė kiek žemiau stovinčių mūsų garažo dvi eiles stogo dangos. Yra kaip yra. Patys buvome kalti. Norėjome žmonėms gero. 

Bet kai naujiems kaimynams matininkas J. Berdikšlis pamatavo namų vadą, mes likome be priėjimo prie šoninės garažo sienos. Daugelį metų mūsų tvorelė buvo užtverta ir baigėsi maždaug dvi pėdos už garažo. O dabar mes teturime priėjimą prie savo statinio tik iš trijų pusių. Neseniai samdyti žmonės perdenginėjo stogą. Kaimynė pagrasino iškviesti policiją ir apskųsti mane, kad samdau žmones be specialiųjų licencijų ir kitų dokumentų. Labai pilietiška ir labai kaimyniška. Žmonės atsisakė dirbti. Radau darbininkus iš Švenčionių. Be vis to, mūsų kaimynystė pasibaigė jau tada, kai matininkas kažkieno prašymu, atėmė tą poros pėdų pločio ir poros metrų ilgio rėželį žemės iš mūsų ir priskyrė kaimynams. Nuo tada pykčiai, nesantaika, skundai, aiškinimai ir pasiaiškinimai. Pabaigos ir nematyti. Man liepia kreiptis į teismą. O kas gi apmokės? Dabar tik su Jūsų pagalba viešinu savo bėdą, kuri kai kam gal ir pasirodys juokinga“, – kone verkdama guodžiasi ignalinietė R. Blaževičienė. 

Esmė ta, kad dar 2011 m. gruodžio 23 d. rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys poniai R. Blaževičienei pateikė atsakymą į jos paklausimą, kuriame nurodoma, jog nustatyta klaida, atliekant kaimyninio sklypo matavimą. Taip pat rašte teigiama, kad buvo kreiptasi į tuometinį Ignalinos rajono žemėtvarkos skyrių su prašymu iš naujo kaimyniniam nustatyti žemės klypo dalies servitutą.

Iki šiol jokių esminių sprendimų nėra. 

Kadaise Rytų Lietuvoje žemės dalybos buvo rimtas ir atsakingas darbas. Susirinkdavo kone visas kaimas ir apspręsdavo kiekvieno takelio ir medelio likimą, priklausomybę. Gi dabar net ir oficialiai tapę žemės savininkais, turėdami visus dokumentus, negalite ramiai miegoti, nes niekada nežinote, kada gali išlėkti į orą matininkų atridenta parako statinė. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here