Skip to content

Liepą vėl banguos „Ežerų Sietuva“

Lina RAGINYTĖ

Nors dar vasara neįsileidžia mūsų į savo erdves, bet mes drąsiai svajojame ir kuriame planus, rengiamės naujiems iššūkiams, nuotykiams – naujam pramogų sezonui. Vienas gražiausių ir įspūdingiausių ateinančios vasaros renginių – Tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva“. Apie tai MI pasakoja Tarptautinio liaudiškos muzikos ir šokių festivalio „Ežerų sietuva“ paramos fondo generalinė direktorė Roma KSENZOVIENĖ.

Romos Ksenzovienės skaitytojams pristatinėti tikrai nereikia. Visi puikiai ją pažįsta kaip Ignalinos televizijos žurnalistę, jau 20 metų rengiančią įvairius reportažus ir teikiančią įdomiausią, išsamiausią bei aktualiausią informaciją televizijos žiūrovams. Šiemet Roma tapo dar ir „Mūsų Ignalinos“ komandos nare. Tad nenuostabu, jog didžiulę, neįkainojamą patirtį ir gebėjimus turinčią žurnalistę pastebi visi. Rajono meras Henrikas Šiaudinis taip pat įvertino Romą ir paskyrė eiti šias labai atsakingas, daug laiko ir jėgų atimančias, bet kartu ir prasmingas festivalio fondo generalinės direktorės pareigas. 

„Tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva“ šiais metais vyks liepos 3–5 d. Festivalio atidarymas liepos 3 d. –  Molėtuose, vasaros estradoje. Liepos 4 d. festivalio koncertas persikels į Švenčionis ir vyks estradoje prie Bėlio ežero – tradicinėje pramogų, koncertų ir poilsio gamtoje vietoje. O liepos 5 d. visų lauksime Ignalinoje, vasaros estradoje. Ignalinoje renginys prasidės tradiciškai – draugiška dalyvių ir žiūrovų eisena į festivalio vietą.

Iki šios dienas susitarta dėl programos su 6 kolektyvais: koncertines programas pristatys italai, rusai, gruzinai, buriatai, kolektyvas iš Kosta Rikos ir Australijos lietuviai „Pamesta klumpė“. Pastarasis ketina dalyvauti liepos 6 d. ir folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ Šiauliuose.

Festivalyje, kuris pradėtas rengti prieš 20 metų, pabuvojo ir savo šalių kultūrą pristatė kolektyvai iš Austrijos, Vokietijos, Vengrijos, Slovakijos, Čekijos, Švedijos, Lenkijos, Rusijos, Norvegijos, Olandijos,  Indijos,  Ispanijos, Turkijos ir kitų šalių. Pirmasis tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva“ įvyko 1995 m. Dalyvių gausa ir biudžetu jis skiriasi nuo paskutiniais metais vykusių festivalio koncertų. Nubyrėjo dalyvių, sumažėjo rengėjų, subliuško festivalio biudžetas. Šiemet minime festivalio dvidešimtmetį. Deja, laiko ir metų išbandymus išlaikė ne visi festivalio rengėjai ir dalyviai. Išliko tvirčiausi. Ilgus metus puoselėtą tradiciją organizuoti festivalį pasiryžusios išsaugoti trys savivaldybės – Ignalinos, Molėtų ir  Švenčionių rajonų. Švenčionių pozicija tvirta – ežerai suvienijo (festivalio pavadinimas „Ežerų sietuva“) šią tradiciją reikia išsaugoti. Molėtuose – tai vienas iš labiausia lankomų ir mėgiamų festivalių. Ignaliniečiai, kaip visada, tikisi smagių akimirkų.

Dalyviai ir rengėjai puikiai žino, kad laukia sunkus darbas. Tačiau turi ryžto, nestokoja drąsos ir optimizmo ir jau pradėjo parengiamuosius darbus. Norai nemaži, norėtume įrengti stilizuotus šalių, kurių kolektyvai dalyvauja festivalyje, kiemelius, kad galėtume pristatyti ir pavaišinti… Nemenkos išlaidos transportui, kolektyvų apgyvendinimui. Norisi, kad festivalio dalyviai iš Lietuvos ir Ignalinos, Švenčionių ir Molėtų, išvyktų, ketindami dar grįžti, išsivežtų gerų prisiminimų – kad esame svetingi, draugiški, geranoriški. Ne viską pavyks įgyvendinti, nes riboja kuklus biudžetas.

Tačiau galiu pasidžiaugti, kad yra žmonių, kurie mus palaiko. Žaneta ir Antanas Kibickai, spaustuvė UAB Utenos Indra, atsiliepė į mano prašymą prisidėti prie renginio, paremti jį. Visada sakiau – pasaulį gelbsti geri žmonės ir jų geri norai. O kad tokių yra daugiau, neabejoju. Gal atsilieps dar galinčių ir norinčių prisidėti, organizuojant festivalį.

Juk padaroma daugiau ir geriau, net pavyksta įgyvendinti, atrodo, nerealias idėjas, kai  bendram labui dirbama išvien“, – entuziastingai pasakoja vadovė R. Ksenzovienė.

Paramą galima skirti pervedant lėšų į sąskaitą LT457300010002607576, Swedbank, AB. Būtume dėkingi.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here