Skip to content

Pristatyta Juozapo Kardelio poezijos rinktinė

MI informacija

Linkmenų bibliotekoje vyko kraštiečio Juozapo Kardelio poezijos knygos ,,Įsiklausykim amžių balso“  pristatymas. 

Pirmiausia knygos autorius pasveikino susirinkusius po gimtinę žygiuojančio Poezijos pavasario proga, o kalbėdamas apie savo kūrybą, prisiminė, kad mokytojos Elenos Pelėdaitės paskatintas, pirmąjį eilėraštuką parašė dar besimokydamas medinėje Linkmenų mokykloje 1953 m. Nuo to laiko ir ,,užsidegė“ rašymu. Įkvėpimo sėmėsi ir iš nuostabaus grožio Aukštaitijos gamtos. Sovietmečiu keletas jaunystės eilėraščių buvo perduoti užsienio lietuviams ir nuskambėjo per užjūrio radiją.

Į šią knygą sudėtos įvairiu metu gerbiamo Juozapo sukurtos eilės. Knygos autorius linkmeniškiams tądien perskaitė daug savo eilėraščių apie tikėjimą, Tėvynės meilę, laisvės kovas ir tremtį, įstabią Lietuvos gamtą ir Visatos slėpiningumą, akimirkos grožį, naikinančią laiko galią ir žmogiškos būties trapumą, nesutaikomą gėrio ir blogio kovą.

Renginyje dalyvavęs poeto sūnus – filosofas, filologas, akademikas ir visuomenės veikėjas Naglis Kardelis sakė, kad tėvas turi jautrią širdį ir tikro poeto sielą. Jo gebėjimas patirti ir įvertinti šio pasaulio grožį kilo iš jo gilaus religinio jausmo. Daugelyje eilėraščių J. Kardelis prabyla apie tikėjimo, meilės ir vilties šviesą, be kurios negali ištverti nei žmogus, nei jokia tikra poezija.

Savo įžvalgomis renginyje dalijosi humanitarinių mokslų daktaras Stanislovas Juknevičius. Visus maloniai nustebino Linkmenų etnografinis ansamblis ,,Linkmena“, kuris padainavo pora dainų J. Kardelio žodžiais. Ypač visų širdis palietė daina ,,Linkmenys“.

Pabaigoje kraštiečiui dėkojo bibliotekininkė, Linkmenų seniūnas Jonas Alekna, laisvalaikio organizatorė Marytė Alesionkienė, literatė, Utenos literatų klubo ,,Verdenė“ narė Aldona Dervinytė-Pelanienė. J. Kardelis susirinkusiems dovanojo savo poezijos rinktinę su autografu. Ši pernai išėjusi knyga pasiekė ir lietuvių bendruomenes užsienyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje