Skip to content

Vasaros poilsio stovykla jau parengta 52-ajam jaunimo sambūriui

Lina RAGINYTĖ

Socialiniai tinklapiai „lūžta“ nuo teigiamomis emocijomis kunkuliuojančių komentarų apie vasaros stovyklas. Akivaizdu,  vaikams ir jaunimui vasaros poilsio stovyklose praleistas laikas kur kas svarbesnis ir įdomesnis, kupinas nuotykių, potyrių ir atradimų, Jo nepalyginsi su atostogomis svečiose šalyse, į kurias tėvai vežasi vaikus, įsivaizduodami, kad jiems labai smagu pramogauti suaugusiųjų draugijoje, laiką leidžiant paplūdimiuose ar apžiūrinėjant lankytinus objektus. Nors ir brangoka, bet gal kartais pravartu įsiklausyti ir į vaikų pageidavimus, ar patiems padėti atrasti savo atžaloms „dar neatrastus žemynus“.

Arčiausia mūsų viena populiariausių Lietuvoje – AB Lietuvos geležinkeliai priklausanti Moksleivių poilsio stovykla „Ignalina“, kurioje kasmet ilsisi, stiprinasi ir prasmingai atostogas leidžia daugiau nei 900 moksleivių, atvykstančių penkiomis pamainomis, tarp jų – ir mūsų rajono vaikai. Kad prasmingai ir įdomiai leistum laiką, visai nebūtina važiuoti šimtus kilometrų. Atstumas tam įtakos visai neturi. Apie stovyklą kalbamės su jos viršininku Vadimu Šuško.

Jau visą savaitę Gavaičio ir Gavio apsuptyje įsikūrusioje Vaikų vasaros stovykloje – didžiulis susijudimas. UAB „Gelsaugos“, dukterinės AB Lietuvos geležinkelio įmonės, komanda nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro ruošia stovyklą naujam sezonui. Viskas švarinama, šienaujama, atnaujinama ir gražinama. Mat birželio 15-ąją jau atvyksta pirmoji šių metų stovyklos pamaina. 

„Šiemet, kaip ir kasmet, moksleiviai vėl kviečiami prasmingai praleisti vasaros laisvalaikį vienoje gražiausių Lietuvos vietų, unikalioje Moksleivių poilsio stovykloje „Ignalina“. Išties teigiamą poveikį ir neįtikėtiną magnetinę trauką turinti ir didžiulį populiarumą įgijusi stovykla vėl džiugins ne tik AB Lietuvos geležinkeliai darbuotojų vaikus ir vaikaičius. Kaip jau turbūt žinote, ne pirmus metus stovykla atvira ir kitiems Lietuvos vaikams, norintiems  linksmai ir įdomiai praleisti laiką bei pailsėti. Beje, tėvams, negalintiems visą atostogų laiką būti su savo atžalomis, stovykla –  puiki išeitis.

Stovykla – tikra tėvų, norinčių, kad jų atžalos vasarą būtų linksmi ir laimingi, svajonė. Palikę stovykloje vaikus, tėvai gali būti ramūs, kad jų atžalos stovykloje aktyviai sportuos, kurs ir išmoks daug naujų dalykų – plaukti, šokti, vaidinti, dainuoti, kurti įvairius rankdarbius, bendrauti ir dar daug daug ko.

Stovykla poilsiautojus pasitinka kaskart atsinaujinusi: jau pilnai įrengtas pėsčiųjų takas, atnaujintas klubas, sporto salė, valgykla. Stovyklos kolektyvas taip pat nuolat atsinaujinantis ir vis kūrybiškesnis.

Stovykloje veiks 6 būriai,  kiekviename bus apie 30 vaikų, suskirstytų pagal amžiaus grupes nuo 8 iki 17 metų (17 metų gali sukakti stovyklaujant). Viename būryje dirbs 4 vadovai, taip pat  kas vakarą veiks klubas, sporto instruktorius rūpinsis, kad vaikai judėtų ir sportuotų,  bendruomenės slaugytojos nuolat rūpinsis vaikų  sveikata. Tėvai, išleidę vaikus į stovyklą, gali būti visiškai ramūs“, – sako stovyklos viršininkas V. Šuško.

Moksleivių registracija į stovyklą vykdoma kasmet nuo sausio 1 iki birželio 1 d. Tiesa, pirmenybė teikiama geležinkeliečių vaikams ir vaikaičiams, tačiau lygiai taip pat sėkmingai priimami ir vaikai iš bet kurio Lietuvos kampelio. Kelialapio rinkos kaina – 180 eurų. Išankstinė registracija ir prašymai priimami AB Lietuvos geležinkeliai filialo „Vilniaus geležinkelių infrastruktūra“ Personalo skyriuje (209  kab.). Pelesos g. 24, Vilnius;  tel.  (8 5) 2693009; 8 616 47840, (8 5) 2693672.

Vasaros pabaigoje stovykloje dirbantys kūrybingi meno vadovai kartu su moksleiviais parengia Ignalinai dovaną – pačių sukurtą ir pastatytą miuziklą.

Autorės nuotr.

Vaikų stovykla Kaune ir Vilniuje https://intellectus.lt/dienos-stovykla/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here