Skip to content

Sraigių lenktynės – smagi pramoga kiekvienam

Kai „kolega“ (MI bendradarbis, rengiantis priedą „Sodyba“) Pranas Zubrickas kūrybinį MI kolektyvą pakvietė į sraigių lenktynes, pamaniau sau: „keistas pokštas“, ir… mintyse numojau ranka. Kolega neatlyžo, entuziastingai pasakodamas apie smagią pramogą, apie linksmą draugiją ir liksiančius neišdildomus įspūdžius… Ką gi – aš „pasirašiau“!

Saulei ridinėjantis medžių viršūnėmis, jau įpusėjus aštuntai valandai vakaro, keldami dulkių debesis, vienas paskui kitą pradėjo riedėti automobiliai į Ažušilėje įkurtą Danutės ir Prano Zubrickų kaimo turizmo sodybą. Nustebau pamačius pažįstamų žmonių, kurių tokioje vietoje tikrai nesitikėjau sutikti, bet kartu ir apsidžiaugiau… sraigės suvienijo bankininkus, verslininkus, mokytojus, muzikantus, Seimo darbuotojus, medžiotojus, inžinierius ir… mažus vaikus. Tiesa, didžioji dalis vakarėlio dalyvių – Zubrickų gamta ir svetingumu „privilioti“ vilniečiai.

Apžiūrėję ūkį (putpelytes, įvairių veislių triušius, galybę įvairiausių augalų bei tebevykstančias nesibaigiančias statybas) susirinkome prie didžiųjų akmenų, kurie pirmojo vakaro ritualo metu visada atlieka stalų funkciją. Ponia Danutė atnešė visą padėklą pagal jos pačios receptą pagamintų, iš tolo kvepiančių karštų sraigių ir pjaustyto prancūziško batono. Garbės reikalas paskanauti šio patiekalo. Tereikėjo pagaliuku iš kiauto išimti pagamintą sraigę ir kartu su padažu užlieti ant batono. Prisipažinsiu – šio veiksmo atlikti negalėjau… tačiau jau be kiauto patiekto patiekalo paragavau. Skonis – puikus!

Susėdę prie suneštinio vaišių stalo skanavome įvairių gardėsių ir šnekučiavomės, pažindinomės, šmaikštavome. Šeimininkas Pranas prisiminė, kad lygiai prieš 11 metų pirmą kartą tokį sraigių vakarėlį inicijavo Violeta Čeponienė, Ignalinos kredito unijos vadovė. „Violeta tada pirmą kartą parodė, kaip pasigaminti sraiges maistui. Dabar gal ir nėra stebuklo, nes pilnas internetas įvairiausių patarimų ir panašiai, tačiau tada tai buvo tikra atrakcija. Bendraminčių būrelis pradėjo vis augti, plėstis, kol išaugo į keliautojų klubą. Nuo pavasario iki rudens nuolat organizuojame žygius valtimis, dviračiais, pėsčiomis ne tik po visą mūsų rajoną, Lietuvą, bet ir po svečias šalis. Turbūt ne vienas pasakys, kad kelis dešimtmečius pragyvenęs Ignalinoje, tik dabar pradėjęs keliauti pėsčiomis, kraštą atranda jau iš naujo. Sakykim, vienos dienos žygis po Ceikinių apylinkes, nueinant apie 15 km, yra puiki atrakcija. Taigi, o sezono pradžia kasmet vyksta čia, Ažušilėje, susitinkant sraigių puotoje pirmąjį birželio, ar paskutinįjį gegužės savaitgalį, kartu minint ir Aplinkos apsaugos dieną (birželio 5-ąją)“, – keliautojų istorijos puslapiais perbėgo Pranas.

Įsijautusius kalbėtojus muzikiniais kūriniais „drausmino“ viešnia Milda Dikmonienė, dalyvavusi renginyje ir kaip draugė Milda, ir kaip kultūros ministro, Seimo nario Šarūno Biručio padėjėja, tad perdavė dar ir linkėjimus bei dovanas nuo ministro. Čia pat prie Mildos prisijungė ir rajone puikiai visiems žinomas menininkas – nuo vaikystės pamėgtų dainų ir muzikos autorius, muzikos mokytojas Gintautas Juodagalvis. Ekspromtu gimė puikus duetas.

Sutemus visi nuskubėjo prie apvalaus po riešutais įrengto stalo, skirto sraigių lenktynėms, mat dienos metu sraigės nėra aktyvios. Kiekvienas išsirinko po dar snūduriuojančią sraigę, ant kurios buvo užrašytas pasirinktas numeris. Sraigės sudėtos į stalo vidurį ratu ir aplietos vandeniu. Vienos pradėjo tarpusavyje žaisti, kitos nepatikliai dairytis, o trys ryžtingai ir užtikrintai pasileido į priekį. Tiesa, sraigės nuo bet kokio garso ar judesio pasislėpdavo, tačiau po minutėlės kitos vėl judėjo į priekį. Maždaug po 40 min. paaiškėjo sraigės nugalėtojos – trys sraigės finišą pasiekė lygiosiomis. Nugalėjo mažiausiojo lenktynių dalyvio Huberto, vyriausio lenktynių dalyvio Alfonso ir žavios ponios Danutės sraigės. Nugalėtojai dovanų gavo putpelių kiaušinių ir… sraigę-nugalėtoją.

Jau sutemus skriejom namolio ir mintyse labai džiaugiausi pabuvojus puikiame renginyje, gavusi didžiulį pliūpsnį teigiamų emocijų… Ir kas galėjo pagalvoti, kad sraigės – tokios ypatingos!

P. S. Šeštadienio rytą visi keliautojai išvyko į pirmąjį šio sezono vandens žygį kanojomis maršrutu Palūšė–Ginučiai.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje