Skip to content

Gyventojai turi pagrįsti pajamas, laikomas ir „kojinėse“

MI informacija

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Utenos AVMI) primena, kad gyventojai turi pagrįsti savo patirtas išlaidas, jei jos viršija deklaruotas pajamas, bei deklaracijoje ištaisyti nurodytas klaidas, trūkumus ir prieštaravimus, susimokėti mokesčius.

Utenos AVMI specialistai atliko šešių asmenų (trijų šeimų) pajamų ir išlaidų pagrįstumo kontrolės veiksmus. Gyventojai pasiaiškinimuose rašė, kad tėvai dovanojo dideles pinigines dovanas vestuvių proga, vaikų gimimo, gimtadienių proga, o banke nelaikė, nes bijojo reketo ar bankų bankroto. Gyventojai teigė, kad labai taupiai gyveno, maisto produktais iš savo ūkių rėmė tėvai, kiti – augino gėles šiltnamiuose ir jų daigiais prekiavo turguje.

Ne visais savo paaiškinimais, kurių dalį pagrindė dokumentais, gyventojai įtikino mokesčių inspekcijos specialistus. Šiems asmenims buvo pasiūlyta patikslinti Gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, papildomai deklaruoti daugiau nei 54 tūkst. eurų pajamų ir susimokėti Gyventojų pajamų mokestį, kuris sudaro daugiau nei 8 tūkst. eurų.

„Atkreipiu dėmesį, kad, jei gyventojai geranoriškai pateikia patikslintas deklaracijas, nėra taikomos nustatytos baudos. Tiesa, tokiu atveju nepavyktų išvengti delspinigių, kadangi dažniausiai dėl netikslumų nesumokamas ar pavėluotai sumokamas mokestis“, – teigia Utenos AVMI viršininkas Pranas Alsys.

Utenos AVMI atkreipia dėmesį, kad mokesčių mokėtojai dažnai susiduria su problemomis, pagrįsdami savo pajamų ir turto šaltinius, kadangi ne visada laikosi jiems nustatytų pareigų. Utenos AVMI primena, kad nuolatiniai Lietuvos gyventojai turi pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai apie sudarytus sandorius, kurie atitinka visas šias sąlygas: 1) gyventojas pagal sudarytus sandorius gauna lėšų iš fizinių arba užsienio juridinių asmenų; 2) iš tokių asmenų per vienerius kalendorinius metus grynaisiais pinigais gauta suma pagal vieną sandorį ar kelis sandorius su tuo pačiu asmeniu viršija 15 tūkst. eurų; 3) sandoriai nėra notarinės formos; 4) gyventojas pagal sandorius negauna pajamų, kurios mokesčių administratoriui yra deklaruotos kita įstatymų nustatyta tvarka. Jei gyventojas tokios informacijos nepateikia, tuomet tokiais sandoriais negali būti pagrindžiami turto įsigijimo ir pajamų šaltiniai. Taigi, bandymai pagrįsti pajamas ar turtą sandoriais, sudarytais atgaline data, neveiksmingi.

Utenos AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje