Skip to content

Modernios informacinės technologijos per bibliotekas pasieks ir kaimus

Jonas BALTAKIS

Antradienį Ignalinos viešoji biblioteka ir partneriai – Visagino viešoji biblioteka bei Ignalinos visuomenės sveikatos biuras – pasirašė sutartį kartu įgyvendinti projektą „Vidutinio, vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonių informacinių, socialinių ir sveikatingumo įgūdžių ugdymas, naudojant naujausias kompiuterines technologijas Ignalinos rajono ir Visagino miesto bibliotekose“. Šio projekto tikslas – skatinti ir motyvuoti socialinį-kultūrinį komunikavimą bei aktyvaus, sveiko gyvenimo įgūdžių gerinimą, sudarant geresnes sąlygas gyventojams susipažinti ir naudotis naujausiomis informacinėmis ryšio technologijomis. Sutartį pasirašė Ignalinos ir Visagino viešųjų bibliotekų direktorės Loreta Aleknienė ir Dalia Sargūnienė bei Visuomenės sveikatos biuro vadovė Edita Ryliškienė. Dalyvavo rajono meras Henrikas Šiaudinis, Didžiasalio, Linkmenų, Ceikinių, Kazitiškio ir Rimšės seniūnai ir bibliotekų darbuotojai.

Projektą pristačiusi L. Aleknienė sakė, kad jis – kito vykdomo didelio projekto „Bibliotekų pažangai 2“ dalis. „Dar 2013 m. lapkritį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) su Bilo Geitso fondu pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl projekto „Bibliotekų pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje, kurį iš dalies finansuoja ir Lietuvos kultūros ministerija. Vykdant projektą, pernai birželį žinomi Lietuvos žmonės kviesti dalyvauti iniciatyvoje „Atrask vaikystės biblioteką“, organizuoti mokymai bibliotekininkams, organizuoti konkursai „Su biblioteka prasideda atradimai“ ir „Bibliomūšis“, kuriame tarp pusantro šimto Lietuvos komandų dalyvavo ir 9 rajono bibliotekų komandos (Ignalinos „Vandenė“ užėmė aukštą vietą pirmajame dvidešimtuke) ir kt. Šiemet norėjosi sukurti paslaugų gyventojams naujų technologijų pagrindais, todėl dalyvavome LNB skelbtame konkurse ir jį kartu su Visagino biblioteka laimėjome. Projektą pavadinome „Vidutinio, vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonių informacinių, socialinių ir sveikatingumo įgūdžių ugdymas, naudojant naujausias kompiuterines technologijas Ignalinos rajono ir Visagino miesto bibliotekose“. Jo biudžetas – 29 640 Eur. Bus įsigyta planšetinių kompiuterių, išmaniųjų televizorių, judesio žaidimų konsulių, karaokės garso sistemų, atitinkamų kompiuterinių programų ir pan. Šia įranga naudosis ne tik ignaliniečiai, bet ir kaimų bibliotekų lankytojai. Vykdant šį projektą su naujomis technologijomis dirbti bus apmokyta 16 bibliotekininkų, o jie apmokys 180 savo lankytojų, vyks 24 mokymai bibliotekininkams ir gyventojams, 16 užsiėmimų sveikatingumo temomis, 24 viktorinos (protų mūšiai), 16 literatūrinių muzikinių vakarų, įkurtos 5 licenzijuotos darbo vietos Didžiasalio, Dūkšto, Ignalinos (po 1) ir Visagino bibliotekose (2 vietos)“, – pasakojo L. Aleknienė.

Projektą rengė Ignalinos bibliotekos darbuotojos Vida Sekonienė, Virginija Mesropian, Lina Jakubsevičienė ir Loreta Aleknienė. Renginyje dalyvavęs LNB projekto ekspertas ir kuratorius Donatas Kubilius parengtą ignaliniečių projektą įvertino itin gerai, sakė, kad „iš karto matėsi, jog jis skirtas bendruomenėms“.

Bibliotekininkus, laimėjus svarbų bendruomenėms projektą, sveikino rajono meras H. Šiaudinis, apie projektą savo nuomonę išsakė Visuomenės sveikatos biuro vadovė E. Ryliškienė.

Renginio pabaigoje šiam įvykiui atminti vyko dar viena simbolinė akcija – bibliotekos kiemelyje pasodinta „Auksio“ veislės obelaitė. Ją pasodinti pakviesti vyrai, tarp jų ir rajono meras. Medis simbolizuoja bibliotekų augimą, progresą, tapimą savarankiškomis tvariomis ir dinamiškomis institucijomis, jo vaisiai – bibliotekų teikiamą naudą bendruomenėms. Medelius bibliotekoms (LNB skelbtą projektą laimėjo 45 šalies bibliotekos ir panašūs renginiai tądien vienu metu vyko visose tose bibliotekose, visur pasodintos ir obelaitės) dovanojo šalia Kauno įsikūręs Babtų medelynas. Prie iniciatyvos prisidėjo ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ partneriai: Lietuvos paštas, kurio kurjeriai pristatė obelaičių sodinukus, informacinis partneris Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Prasidėjo naujas projekto „Bibliotekos pažangai 2“ etapas – bibliotekų projektų bendruomenėms įgyvendinimas. Jis truks iki 2016 m. rudens.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here