Skip to content

Pareigūnų „tinkluose“ – seni pažįstami

MI informacija

Utenos RAAD pareigūnai birželio 4 d., apie 19 val., Padysnio HE tvenkinyje pastebėjo pastatytus tinklus ir surengė pasalą įrankių šeimininkams. Pasikeisdami, budėjimą tęsė apie 20 valandų. Kitą dieną, apie 15 val., atvyko du vyrai ir valtimi nuplaukę link tinklų, juos išsitraukė. Sulaikius pažeidėjus, paaiškėjo, kad tai Švedriškės kaimo gyventojas V. I., kuris nuo 2005 m. jau 13 kartų yra baustas už tokio pobūdžio pažeidimus, ir Grybėnų kaimo gyventojas R. J. Minėti piliečiai žvejybos metu draudžiamais, ne mėgėjų žvejybos, įrankiais – šešiais statomais tinklais neteisėtai sugavo 8 lynus (žala gamtai 524,64 Eur). Jiems surašyti ATP protokolai, bus skirtos administracinės baudos ir konfiskuoti tinklai bei plaukiojimo priemonė.

Birželio 7 d. pareigūnai tikrino, kaip laikomasi aplinkos apsaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis Gražutės regioninio parko ir Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijose. Buvo patikrinti Antalieptės HE tvenkinys, Luodžio, Dringio, Dringykščio, Asalnų, Lūšių ežerai. Džiugu, kad tokio pobūdžio pažeidimų nebuvo. Vis tik keletą pažeidėjų pareigūnai „sužvejojo“ Antalieptės HE tvenkinyje ir Dringykščio ežere. Čia, apie 18 val., buvo patikrintas žvejas mėgėjas, kuris, pareigūnams prisistačius, piktinosi, kad „pagaliau per 25 metus pirmą kartą ir mane patikrins, o tai visada perku žvejybai bilietus – gal visai  be reikalo“. Bet… Visagino gyventojo A. Š. žvejo mėgėjo bilieto galiojimas buvo pasibaigęs. Už žvejybą neturint galiojančio mėgėjų žvejybos leidimo jam surašytas ATP protokolas. Pasirodo, per retai tuos bilietus pirko…

Birželio 8-osios ankstyvą rytą, apie 5:30 val., Lūšių ežere pareigūnai sulaikė Palūšės kaimo gyventoją A. Ž., kuris iš valties žvejojo draudžiamais tinkliniais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – keturiais statomais tinklais. Neteisėtos žvejybos metu sugavo 2 lynus (žala gamtai 131,16 Eur). Surašytas ATP protokolas, bus skirtos administracinė bauda ir konfiskuota plaukiojimo priemonė su tinklais. Reikia pažymėti, kad A. Ž. taip pat ne „naujokas“ – nuo 2005 m. jis 9 kartus baustas už tokio pobūdžio pažeidimus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje