Skip to content

Strigailiškis dainų pynes pynė po kaštonais

Šeštadienį Strigailiškis rinkosi į tradicinę kaimo vidurvasario šventę „Gražus tu, gimtasis kaime, dainų pynėm apipintas“. Šventė tradicinė, bet vyko netradicinėje vietoje. Ankstesniais metais švęsta didžiojoje kaimo sankryžoje, šįkart – 20 m į vakarus, šalia kaimo seklyčios, po vešliais kaštonais. Čia ir saugiau, ir jaukiau. Beveik kamerinė aplinka.

Susirinkusius eilėmis ir gražiais žodžiais pasveikino laisvalaikio organizatorė Rima Grušnienė. Vėliau kvietė kalbėti seniūną Joną Polito ir rajono merą Henriką Šiaudinį. Seniūnas sakė, kad Strigailiškis tapo neatsiejama kurortinės vietovės dalimi. „Visi pokyčiai Ignalinoje, Palūšėje ir Strigailiškyje linksta tik į gerą pusę. Kaip kartą sakė „Mūsų Ignalinos“ redaktorius, Strigailiškis konkuruos su miestu. Bus sunku, bet mes nepasiduosim. Dėkoju visiems už jūsų nuoširdų darbą, triūsą, džiaugiuosi, kad galime susirinkti ir būti viena gražia šeima“, – sakė seniūnas.

„Džiugu matyti jus taip gausiai savanoriškai susibūrus, džiaugiuosi jūsų noru kartu pabūti, pasilinksminti. Dabar gyvenimas toks, kad lekiam, bėgam, kartais nėra kada net su kaimynu susitikti. O jūs štai susirenkat, bendraujat. Strigailiškis – Ignalinos priemiestis. Jūsų net kaimu liežuvis nesiverčia vadinti, tad ačiū jums, seniūnui, visiems seniūnijos darbuotojams už jūsų darbus, iniciatyvas, už tai, kad gražiai tvarkotės, mokat dirbti, mokat ir gražiai švęsti“, – dėkojo rajono meras.

Jis atvyko su dovanomis vyriausiam ir jauniausiam Strigailiškio gyventojui. Vyriausia – 91-erių Bronislava Gaižutienė, jauniausia, dar ant mamos rankų – Barbora Baltuškaitė.

Padėkų, sveikinimų ir dovanų lietus tęsėsi. Seniūnas J. Polito dėkojo visiems Strigailiškio saviveiklininkams už jų dainas ir muziką, garsinančius Strigailiškį, o dovanų įteikė dviems, ypač nusipelniusiems, saviveiklai atidavusiems ne vieną dešimtmetį – Eleonorai Berlinskienei, dainuojančiai jau daigiau nei 60 metų, ir muzikantui Juozui Balčiūnui.

Tradiciškai per kaimo šventę pasveikinami Strigailiškio abiturientai. Šiemet jų keturi: Kamilė Čeponytė, Mikas Juodagalvis, Virginija Bukauskaitė ir Gintarė Survilaitė. Seniūnas, įteikęs jiems sveikinimus, linkėjo sėkmės moksluose, gyvenime ir visada atsiminti gimtinę, neužmiršti savojo Strigailiškio.

Šiemet, kaip niekad, daug strigailiškėnų, kurie švenčia savo jubiliejinius gimtadienius. Jų net 15. Tai Veronika Čebatoriūnienė, Birutė Čeponienė, Vilma Čeponienė, Bronė Černiauskienė, Danutė Dudėnienė, Janina Kondratenko, Julius Misiūnas, Alfonsa Povilėnienė, Zoja Savčenko, Vladas Talačka, Marina Tamošiūnienė, Erikas Tamošiūnas, Genė Vapsvienė, Stasys Vaškevičius, Rimantas Vitkauskas, Zdanislovas Jeronimas Stacevičius. Atvyko ne visi, o dovanų jubiliatai gavo po šakotį. Sveikiname jubiliatus!

Visas šventės stuburas – dainos ir muzika. Dainavo Strigailiškio lakštingala Gintarė Lukijanskaitė, pirmąkart pasirodė šaunus Gintarės ir Evelinos Čeponytės duetas. Koncertavo Strigailiškio liaudiškos muzikos kolektyvas „Eldija“, o vakaronėje grojo ir dainavo Petras Bernatavičius (jaunesnysis) iš Bėčiūnų. Šokio sūkuryje sukosi ir rajono meras, ir seniūnas, ir būriai strigailiškėnų, svečių iš Ignalinos, kitų vietovių.

Niekas namo neišėjo nesušveitęs bent dubenėlio žuvienės, kurią išvirė vietinis meistras Povilas Povilėnas.

Gerą nuotaiką deramame lygyje palaikė ir geras oras. Tad kas atėjo – nepasigailėjo. Kitos vidurvasario šėlionės – jau antradienį ir trečiadienį per Jonines.

Gerų įspūdžių!

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje