Skip to content

Didėja kultūros darbuotojų algos

MI informacija

Vyriausybė posėdyje paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus. „Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus didiname vidutiniškai 40 eurų. Taip įgyvendiname duotą pažadą etapais kelti atlyginimus mažiausiai uždirbantiems kultūrininkams ir meno srities darbuotojams“, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Vyriausybės sprendimu taip pat  nustatyta, kad savivaldybių administracijos kultūros ministro nustatyta tvarka kas ketvirtį atsiskaito Kultūros ministerijai už savivaldybėms skirtų lėšų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti naudojimą.

Priimant tokį sprendimą atsižvelgta į Ministro Pirmininko 2013 m. birželio 10 d. potvarkiu sudarytos darbo grupės teiktas išvadas Vyriausybei, kuriose siūloma 3 metus didinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą. Šių išvadų įgyvendinimas pradėtas 2014 m. liepos 1 d., o nuo šių metų liepos 1 d. įgyvendinamas antrasis etapas, kuriame kultūros ir meno specialistų tarnybinių atlyginimų koeficientų minimali riba padidinta vidutiniškai 1,3 bazinės mėnesinės algos dydžiu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje