Skip to content

Policija prašo pagalbos ir primena, kaip išvengti vagysčių

MI informacija

Birželio 20 d. nakties metu Ignalinoje, Smėlio g. 32 ir 34 daugiabučiuose namuose buvo įvykdytos vagystės iš trijų butų. Kiek ankščiau taip pat buvo įvykdytos vagystės iš buto Turistų g. ir namo Vasario 16-osios g. Dėl šių vagysčių yra pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. (vagystė). Du tyrimai perduoti tirti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Žmonės nepagalvoja, kad vertingus daiktus geriausia laikyti neįprastose vietose, nes vagis griebia tuos vertingus daiktus, kurie pakliūva po akimi. Įsibrovėliai žino tradicines slėptuves, todėl pirmiausia nuo jų ir pradeda. Nusikaltėliai neturi daug laiko paieškoms, todėl matydami ant stalo paliktus juvelyrinius dirbinius ar nešiojamąjį kompiuterį – ilgai negalvoja. Vagišiai taip pat mėgsta aukso dirbinius, savaime suprantama, grynuosius pinigus, laikrodžius. Tokius dalykus lengva išnešti nepastebėtiems aplinkinių.

Vagys visuomet įvertina riziką bei galimą pagrobto turto vertę ir sprendžia, ar apsimoka vykdyti nusikaltimą, todėl asmenys, kurie įsiklauso į patarimus, dažniausiai išvengia vagysčių, o jei ir mėginama brautis į gerai apsaugotas patalpas – nuostoliai būna minimalūs.

Saugumo sumetimais svarbu sukurti tokias sąlygas, kad patenkant į patalpas būtų sugaišta daugiau laiko, per kurį apsaugos reagavimo ekipažas gautų pavojaus signalą. Tam gali pasitarnauti: rakinamos laiptinės durys, apsauginė langų plėvė, kuri priverstų nusikaltėlius sugaišti laužiant stiklo rėmą, papildomi fiksatoriai ar apkaustai, dūžiui atsparus stiklas, vaizdą įrašančios kameros, grotuoti langai arba apsauginės žaliuzės, kurias reikia atremti, pritvirtinti, kad jos nenusileistų – tokiu būdu prieš vagis laimint dar šiek tiek laiko.

Tačiau yra akivaizdu, kad žmonės ir įsirengę signalizacijas ar kitas apsaugos priemones, tiesiog pamiršta jas įjungi. O tai reikėtų daryti, net išeinant ir neilgam, o juo labiau jei yra išvykstama ilgesniam laikui.

Ignalinos policijos pareigūnai primena, kad žmonės turėtų suprasti, kad nėra tokių durų ar langų, kurių būtų neįmanoma įveikti, tačiau kokybiškos apsaugos atveju yra sugaištama daugiau laiko, o tai leidžia spėti sureaguoti ir užkirsti kelią nusikaltimui, todėl objektų savininkams patariama įsirengti signalizacijas, langines, grotas, mechanines žaliuzes ar kitas priemones, kurios leistų pailginti fizinio patekimo į patalpas laiką.

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo ilgapirščių: puoselėti „saugios kaimynystės“ idėją, išvykstant ilgesniam laikui, informuoti apie tai kaimynus, domėtis, kokiu reikalu nepažįstami žmonės vaikšto laiptinėje, įvertinti, ar durų ir langų užraktai nėra lengvai įveikiami, įspėti vaikus, kad jie neįleistų nepažįstamųjų net į laiptinę, o išvykus vertingesnius daiktus laikyti seife.

Pastebėjus įtartinus, nepažįstamus asmenis nepagrįstai ilgai stoviniuojančius gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuojančius automobilyje, policija prašo būti pilietiškiems, drąsiems, nebūti abejingiems ir nedelsiant skambinti policijai.

Policija prašo gyventojų, ką nors žinančius apie minėtas vagystes Ignalinoje bei turinčius bet kokios informacijos, pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnams telefonu (8 5) 2196811, taip pat informuoti galima anoniminiu Utenos apskrities policijos pasitikėjimo telefonu 8 800 20112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje