Skip to content

Ignalina + rąstinis namas + ežeras = „milijonas“

Lina RAGINYTĖ

Šiais laikais namai – aktualiausia socialinė ir ekonominė žmogaus problema. Šiandien už namus, kurie Vilniuje kainuoja milijonus, o Ignalinoje – šimtus tūkstančių (tebeskaičiuoju litais – atleiskite), žmogus turi paaukoti beveik visą savo gyvenimą, o neretam ir to gyvenimo neužtenka. Namai – būstas, būtina žmogiškos egzistencijos sąlyga. Namus turi visi: žmonės, gyvūnai, paukščiai. Tiesa, yra šiokia tokia nelygybė. Štai visiems gyvūnams ir paukščiams namus turėti visai realu, o žmonėms – sunkiai įgyvendinama svajonė, nes būstų kainų ir darbo užmokesčio santykis katastrofiškai juokingas. O gal yra išeitis?

„Išpūstos“ kainos

Pasidomėjus namų kainomis mūsų rajone, kyla klausimas – kokiu tikslu jos „išpūstos“. Kas čia vyksta? Nesam ekspertai, tad galima tik numanyti, jog kažkuriuo momentu tai buvo palanku nekilnojamojo turto perpardavinėtojams, įgijusiems rajone nemažai turto. Dabar, norėdamas įgyti namą, moki pirmiausia ne už namą, bet už vardą – Ignalinos rajono vardą. Paskui dar moki už netoli esančią kokią nors „balą“ – vandens telkinį. Dabar mados ir garbės reikalas turėti nekilnojamo turto prie vandens telkinio. Yra ir dar vienas stebuklingas žodis, keliantis kainą – rąstinis namas. O čia tai įdomiausia. Viskas gerai, jei rąstinis namas yra rąstinis namas. Už jį ruoši kelis šimtus tūkstančių ir tiek žinių, bet gi 80 proc. mūsų rajone parduodamų namų – kažkada buvę rąstiniai namai, o dabar telikus medžio atliekų „puošmena“, išlaikiusi šiokią tokią namo formą. Tokiame rąstiniame name nusičiaudėjus, liktų tuščia vieta. Ir už tokį namą žmonės nesidrovi prašyti 10–15 tūkst. eurų. Kai paklausi, už ką čia mokėti – tada sako, kad už vietą arba pradeda graudentis, kad tai senelių ir tėvų palikimas, buvę namai, gaila „už dyka“ atiduoti. Pasirodo, nostalgija tėvų ar senelių namams yra vis įkainojama, ir labai nepigiai. Jei jauti tokią nostalgiją, tai kam parduodi. Rūpinkis, grožėkis ir svaik maloniuose prisiminimuose. Ar gi kitas žmogus privalo mokėti už tavo nostalgiją?

Mobiliųjų namelių era

Taigi, perspektyvos lyg ir liūdnokos. Žinant, kad namų kainos Ignalinos mieste svyruoja nuo 46 tūkst. iki 173 tūkts. eurų (160 iki 600 tūkst. litų), rajone – nuo 9 tūkst. iki 295 tūkst. eurų (30 iki 1020 tūkst. litų). Tačiau gerai pagalvojus, visada yra išeitis. Rajone dar tik viena kita šeima pasinaudojo puikia galimybe, o Lietuvoje jau įsibėgėjusi mobiliųjų namelių era. Jau dešimtmetį tokiame namelyje gyvena ir viena švenčionėliškė, kuri, sako, atsidžiaugti negalinti tokiu pasirinkimu. Svarbiausia – šilta, jauku ir labai ekonomiška.

Taigi, jei jūs turite žemės, kas šiais laikais yra vienintelis, nekintantis turtas, jums tikrai nereikia statyti brangiai kainuojančio namo. Galima nusipirkti puikų mobilų namelį. Kas tai yra? Tai šiuolaikiškai, kompaktiškai ir skoningai įrengti, pritaikyti patogiam poilsiui ar gyvenimui nameliai.

Dažyta formine aliuminio skarda dengtas korpusas, elektros instaliacija 220 V, izoliacinė medžiaga sienose – toks yra sumontuotas ant ratų manevringas pusiau stacionarusis namelis, kurį pirkėjui pristato pardavėjas.

Mobilieji nameliai gali būti 2 arba 3 miegamųjų kambarių (25–42 m2). Juose yra įrengtos dvigulės arba viengulės lovos, spintos, svetainės baldai, virtuvės įranga (dujinės viryklės, orkaitės, griliai, šaldytuvai). Lubų aukštis nameliuose siekia nuo 1,97 iki 2,50 m, plotis nuo 3,10 iki 3,70 m., o ilgis – nuo 8 iki 12 m.  Svetainėje yra įrengti puikūs baldai ir židiniai. Kiekviename namelyje yra dušo kabinos, pusvonės, ar netgi vonios, tualetas. Jūsų patogumui yra sumontuoti dujiniai momentiniai vandens šildytuvai.

Nameliai prisijungia prie centrinio vandentiekio, kanalizacijos, duju balionas – individualus, talpinamas viduje ar išorėje. Būna namelių su plastikiniais langais ir stiklo paketais, bei elektriniu, dujiniu ar netgi centriniu viso namelio šildymu.

Šių namelių kilmės šalyje Anglijoje klimatas leidžia jais naudotis ištisus metus. Lietuvoje šie nameliai nesudėtingai apšiltinami ir tuomet juose galima gyventi ir žiemą, be to, jų išorė pasikeičia taip, kad pamiršite, jog tai – mobilus namelis. Prekiautojų nameliais teigimu, apšiltinimo medžiagos kainuotų apie 3000 eurų.

Svarbiausia – namelių kainos. Jos derinamos vietoje su pardavėjais ir tai jau yra kiekvieno perkančiojo gebėjimų ir noro reikalas. Vis dėlto, yra ribos ir čia. Namukai pagal kainas (kalbant apie konkretų pardavėją UAB „Antras namas“, esantį arčiausiai mūsų – Vilniuje) skirstomi į keturias kategorijas:  I kat: 3620–4780 Eur, II kat: 4780–6372 Eur, III kat: 6372–8399 Eur, IV kat: 8400–11585 Eur.

Jei apsisprendėte turėti savo namus ir įsikurti tokiame puikiame namelyje, tereikia susirasti jais prekiaujančią įmonę ir visą informaciją gausite.

Namai – gyvybės ratas

Sakoma, kad su mylimais žmonėmis ir palapinėje jausiesi laimingas, o kai meilės ir pasitikėjimo nėra, tai ir didžiuliai dvarai nepadės. Kiekvienam žmogui žodis „namai“ turi kitokią reikšmę. Vieniems yra židinys, prie kurio yra jauku, prie kurio laukia šeima, o kitiems – tai sienos, pastatas, būstas, kambariai ir baldai. Tačiau tikriausiai kiekvienas iš mūsų neįsivaizduoja savo gyvenimo be namų. Juk tik čia mes visada esame laukiami ir mylimi. Namuose žmogus gimsta, subręsta, įsimyli, tuokiasi, augina vaikus. Pagaliau ramiai miršta. Namai – gyvybės ratas. Be tikrų namų visi tie žmogiškieji reikalai lyg tampa nereikalingais, nereikšmingais, atsitiktiniais. Tarsi jie ir yra, bet kažkokie nepatikimi. Pats žmogus be namų nėra visavertis. Štai kodėl gyvenime svarbu turėti namus ir visai nesvarbu, kur ir kokius: rąstinius, prie ežero ar mobilų namelį šalia šlamančio beržo.

Nuotr. iš www.caravan.lt archyvo

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here