Skip to content

Laukiame naujos patirties

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Briuselis kol kas nusprendė, kad pabėgėlių priėmimas kol kas nebus prievartinis. Kai kurios šalys jau pasakė – ne, nepriimsime nė vieno. Lietuva parodė pasiryžimą dalintis šia našta su kitomis valstybėmis. Ir net pasakė, kad priims ne du, o du su puse šimto pabėgėlių.

Tai mes sužinojome praėjusią savaitę.

Dar praėjusią savaitę sužinojome, kad Tunise islamistai iššaudė mažiausiai 40 poilsiautojų, atvykusių iš Europos, o Kuveite šiitų mečetėje per savižudžio ataką žuvo mažiausiai 27 žmonės. Sužeistieji skaičiuojami šimtais. Prancūzijoje, Grenoblyje, bandyta sukelti sprogimą dujų gamykloje, vienam žmogui nukirsta galva.

Ir visur padirbėjo „Islamo valstybė“.

Pakartosiu – viskas įvyko per vieną praėjusią savaitę. Kokių čia komentarų dar reikia?

Geriau pakalbėkime ne apie žudynes, o apie kultūrą. Bet vėlgi – islamistai, užgrobę kurį nors miestą, iš patrankų sugriauna senosios civilizacijos paminklus. Senoji civilizacija jiems nereikalinga, jie kuria naują, savą.

Ar tai jums nieko neprimena?

Na, bet pas mus kultūra ne tokia. Ir vadovauti ne tokie žmonės parenkami, jie iš patrankų į statulas nešaudytų. Apie kultūros ministrą apskritai nekalbėsiu, jis vienas kultūringiausių žmonių dabartinėje Vyriausybėje, bet jo komanda, švelniai tariant, yra labai įdomi.

Žinome, kad Kultūros ministerija „priklauso“ Darbo partijai. Taip jau susitarta, kad šia ministerija rūpinasi, kitaip tariant, jos vadovus deleguoja „darbiečiai“.

O ko čia stebėtis, juk ši partija – pati kultūringiausia. Pakanka vien į jos įkūrėjo ir garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho atvaizdą pasižiūrėti.

Dabar Darbo partijos taryba nusprendė į išsilaisvinusią kultūros viceministro vietą siūlyti buvusį mūsų kaimynų švenčioniškių merą Vytautą Vigelį.

Šio „darbiečio“ nuopelnai kultūrai plačiai žinomi. Tiesa, pernai jis buvo tarp kandidatų į žemės ūkio ministrus, bet šiam postui netiko, matyt, meilė kultūrai nusvėrė žemės ūkio reikalų žinovo sugebėjimus.

Kultūringojo V. Vigelio pasiekimai yra tokie. 2011 metų lapkritį jis su kolega skrido į Paryžių aplankyti tarptautinę aplinkos apsaugos parodą. Kas ten lėktuve nutiko – neaišku, tačiau pakeliui į Paryžių, Varšuvoje, V. Vigelis, savivaldybės skyriaus vedėjas Juozas Urbonavičius ir savivaldybės valdomos bendrovės „Švenčionių švara“ direktorius Kazimieras Džiaukštas buvo išlaipinti iš lėktuvo.

Iš Varšuvos pranešė, kad šie neblaivūs piliečiai buvo išlaipinti už tai, kad priekabiavo prie stiuardesės. V. Vigelis kaltinimus, kad visi jie buvo neblaivūs, paneigė. Apie stiuardesę kalbų kažkodėl nebuvo.

O paskui dar paaiškėjo, kad V. Vigelio ir J. Urbanavičiaus kelionės išlaidas apmokėjo „Švenčionių švara“.

Sakysite – kam čia judinti tokią seną istoriją. Bet ar ji neatspindi visos mūsų kultūros būklės? Sugebėjimai kultūringai priekabiauti prie moters… Na, gal tai kultūros neišgelbės. Bet sugebėjimas pritraukti pinigų kultūrai tikrai gali praversti.

O kaip tai susiję su pabėgėliais ir Afrika? Taigi sakoma, kad ten korupcija klesti. Pasidalins patirtimi, klestėsime.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here