Skip to content

Mamertas KRAPAUSKAS 1939-01-06 – 2015-07-02

MI informacija

Vakar anksti ryte po neilgos, bet sunkios ligos, eidamas 77-uosius metus, iš gyvenimo išėjo rajone žinomas žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Mamertas Krapauskas. Jis, lyg karys, žurnalistikos arenose kovojo iki paskutinės minutės, liga į patalą paguldė dirbantį, atrodė, dar stiprų ir visur skubantį su redakcijos užduotimis. Velionis gimė 1939 m. sausio 6 d. Mažeikių rajone, Skėrių kaime. Sveikindami su eiliniu gimtadieniu, vis juokaudavome, kad Mamertą į šį pasaulį atnešė Trys karaliai, nes būtent jų dieną jis buvo gimęs. Kai pasibeldė mirtis, staiga supratome, kad žmogus, daugybę metų atidavęs rajonui, apie save paliko labai šykščius duomenis. Žurnalisto karjeros pradžioje dirbo Akmenės rajono laikraštyje, Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką ir vėliau, septintajame dešimtmetyje, pagal paskyrimą atvyko dirbti į Ignaliną. „Naujos vagos“ laikraštyje dirbo skyriaus vedėju, redaktoriaus pavaduotoju, o nuo 1982 iki 1992 m. – šio laikraščio redaktoriumi, vėliau žurnalistikos eiliniu. 2006 m. vasarį atėjo dirbti į „Mūsų Ignaliną“, kurioje darbavosi iki šiol.

Mamertas buvo pareigingas ir atsakingas žurnalistas, daugiau rašęs apie rajono sportinį gyvenimą, bet imdavosi ir kitų, dažnai ir probleminių temų. Turėdamas didelę žurnalistinę patirtį, velionis mielai ja dalinosi su kolegomis. M. Krapauskas yra daugelio žurnalistų krikštatėvis. Ta prasme, kad, įžvelgęs, kaip jis sakydavo, žmogaus gebėjimą „valdyti plunksną“, nukreipdavo jį studijuoti žurnalistiką. Taip atsitiko ir dabartiniam „Mūsų Ignalinos“ redaktoriui.

Mamerto labai truks redakcijos kolektyve, truks jo principingo ir tiesaus žodžio. Jis gimęs ir augęs žemaičių žemėje, tačiau Aukštaitijai, mūsų rajonui, atidavęs keturias dešimtis pačių brandžiausių savo metų, tad tegul būna lengva jam Ignalinos smiltis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje