Skip to content

Pažeidėjų ieškome ir po vandeniu

MI informacija

Įsibėgėjant vasarai, intensyvėja ir povandeninė žūklė. Tačiau žvejoti po vandeniu galima toli gražu ne visuose šalies vandens telkiniuose. Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas pradėjo vykdyti aplinkosauginę akciją „Povandenininkai”. Jos tikslas – užkirsti kelią neteisėtai povandeninei žūklei. Akcija bus vykdoma iki rugpjūčio pabaigos.

Utenos regione povandeninė žūklė leidžiama šiuose vandens telkiniuose (mūsų rajono ežeruose povandeninė žūklė draudžiama): Alaušo ežere (Utenos r.), Asvejos ežere nuo Dubingių tilto iki Žingių tilto (Molėtų, Švenčionių r.), Drūkšių ežere (Zarasų r.). Norintieji juose žvejoti povandeninės žūklės mėgėjai privalo turėti žvejo mėgėjo kortelę. Ją galima įsigyti vienai dienai, savaitei ar mėnesiui.

Privačiame vandens telkinyje povandeninę žūklę gali leisti jo savininkas, išnuomotame – žvejybos plotų naudotojai, tai įrašę į mėgėjų žvejybos leidimo sąlygas, jeigu šie vandens telkiniai nepatenka į valstybinių parkų ir jų zonų ribų planuose nustatytas rekreacinio funkcinio prioriteto zonas.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti naudojant akvalangus ir kitus autonominio kvėpavimo prietaisus, žvejoti po vandeniu tamsiuoju paros metu – nuo saulės laidos iki patekėjimo, paplūdimiuose ir arčiau kaip 50 m nuo jų. Povandeninei žūklei negalima naudoti strėlių platesniais kaip 10 cm antgaliais, ilgesnių kaip 120 cm šautuvų, šaudyti šiais šautuvais iš valties, braidant ar vaikštant pakrantėmis, žvejoti po vandeniu žūklės vietoje neturint ryškiai matomo plūduro ir peilio su savimi, naudoti kitų nei unguriai žuvų povandeninei žūklei dvišakius ar daugiašakius strėlių antgalius.

Pažeidėjams už mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus gresia iki 289 eurų baudos ir pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimas. Už neteisėtai sugautas žuvis jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Primename, kad pastebėjus gamtosaugos pažeidimus reikia pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje