Skip to content

JAV ekspertai semiasi patirties iš Ignalinos veterinarijos specialistų

Sutapimas, tačiau būtent per afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio mūsų rajone metines į Ignaliną atvyko grupė Jungtinių Amerikos Valstijų ekspertų – įvairių sričių, susijusių su kiaulininkystės sektoriumi ir afrikinio kiaulių maro tyrinėjimu, specialistų, mokslininkų. Ekspertus pasitiko ir patirtimi bei įžvalgomis dalinosi Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vedėjas Laimutis Ragaišis bei tos pačios tarnybos vyr. veterinarijos gydytoja-inspektorė Sigutė Valutkevičienė.

Svečius iš JAV atlydėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Marius Masiulis, žmogus, koordinuojantis ir kontroliuojantis visa, kas susiję Lietuvoje su AKM. Pasak M. Masiulio, pagrindinis ekspertų viešnagės tikslas – susipažinti su priemonėmis, kurias Baltijos valstybės ir Lenkija naudoja kovai su AKM. „Kaip planuojamos neatidėliotinos priemonės, kaip jos taikomos, kaip vyksta pasiruošimas galimiems protrūkiams ir kaip viskas vyksta natūroje, įvykus didžiuliam AKM protrūkiui. Tai, beje, ir yra viena iš priežasčių, kodėl mes esame čia, nes būtent pas jus, UAB „Idavang“, ir buvo toks protrūkis. Svečiai ketina susipažinti su visa struktūra, nuosekliai viską ištyrinėti ir, tinkamai įvertinę informaciją, pasiruoštų galimiems atvejams ar net protrūkiams JAV. Ir nors šiuo metu JAV AKM nėra registruota, tam ruošiamasi iš anksto“, – sako M. Masiulis

S. Valutkevičienės teigimu, atsipalaiduoti tikrai nėra kada, nes AKM ir toliau nepalieka mūsų miškų ir žvėrių. Kas savaitę tai vienur, tai kitur registruojami nauji AKM atvejai. „Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šią savaitę užregistravo dar penkis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejus šernams Ignalinos, Švenčionių ir Trakų rajonuose. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino AKM diagnozę sumedžiotam šernui Švenčionių r. Svirkų seniūnijos Sakališkių miške bei keturiems nugaišusiems šernams, rastiems Ignalinos r. Kazitiškio seniūnijos Tartoko kaimo apylinkėse, Rimšės seniūnijos Vosiliškių bei tos pačios seniūnijos Vėlūnų kaimų apylinkėse ir Trakų r. Grendavos seniūnijos teritorijoje, šalia Spenglos ežero“, – teigė vet. gydytoja-inspektorė.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje