Skip to content

Telefoniniai sukčiai sulaukė atpildo

MI informacija

Nors informacijos apie telefoninius sukčius viešojoje erdvėje pateikiama daug, nusikaltėliai vis tiek išlieka aktyvūs ir randa būdų, kaip apgauti tiek jaunesnius, tiek vyresnius šalies gyventojus. Į telefoninių sukčių pinkles pakliuvo ir garbaus amžiaus Visagino gyventoja G. N. (duomenys neskelbiami), iš kurios apgaulės būdu išviliota daugiau nei 1900 eurų.

74-erių metų moteriai į fiksuoto ryšio telefoną paskambinęs vyras melagingai prisistatė jos užsienyje gyvenančiu anūku ir papasakojo istoriją, neva pats krisdamas nuo laiptų sužalojęs mergaitę, kurios operacijai skubiai reikia didelės sumos pinigų – tik sumokėjus pinigus policijos tyrėjai nesiims pradėti ikiteisminį tyrimą. Visaginietė patikėjo sukčiais ir į jos namus atėjusiai nukentėjusiosios mergaitės giminaite prisistačiusiai merginai atidavė namuose turėtas santaupas – 3000 litų ir 1000 eurų. Kai mergina su jai perduotais pinigais išėjo, G. N. iškart paskambino savo anūkui ir įsitikino, kad jam viskas gerai. Tik tuomet visaginietė suprato, kad ją apgavo sukčiai, ir kreipėsi į policiją.

Nustatyta, kad nusikaltimą padarė 8 klases tebaigusi, niekur nedirbanti ir nesimokanti, 4 kartus anksčiau teista 22-ejų visaginietė E. Š. ir jos bendrininkas – 9 klasių išsilavinimą turintis, taip pat niekur nedirbantis ir nesimokantis, 14 kartų teistas 30-metis visaginietis I. P., tuo metu bausmę atlikęs Kybartų pataisos namuose.

Išnagrinėjęs bylą Visagino miesto apylinkės teismas abiems kaltinamiesiems skyrė vienodą bausmę – laisvės atėmimą 1 metams ir 6 mėnesiams, bausmę paskiriant atlikti pataisos namuose. Abu nuteistieji taip pat privalės atlyginti G. N. padarytą 1918,86 eurų turtinę ir 724 eurus neturtinę žalą.

Šis teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje