Skip to content

Apie naują Butų ūkio mokestį: skandalo nėra

Gavę mokesčių lapelius už birželį, kilo nemaža sumaištis dėl staiga atsiradusio naujo Butų ūkio renkamo mokesčio, pavadinto „kaupiamosios lėšos“. Redakcija dėl to sulaukė net 12 skambučių. Vieni skaitytojai ramiai prašė paaiškinti, kam čia bus kaupiama, kiti atvirai piktinosi esą Butų ūkio savivale ir nauju pasipinigavimu. Su tam tikru pykčiu ėjome į tą įmonę ir mes aiškintis, nes kas netikėta, nežinoma ir nepaaiškinta – visada įtaru. Išties manėme, kad čia Butų ūkio kažkoks sumanymas, apie kurį gyventojai nebuvo informuoti. Bet skandalo nebus.

Butų ūkio direktorius Antanas Gylys ir įmonės vyr. buhalterė ramiai išdėstė ant stalo dokumentus. Pirmiausia – Vyriausybės šio balandžio 15 d. nutarimą, kuriame butų ūkiai ir įpareigoti įsteigti kiekvieno daugiabučio namo kaupiamuosius lėšų fondus. Jie turėjo pradėti veikti nuo gegužės 1 d., tačiau Ignalinoje nespėta pasirengti ir kaupiamasis mokestis pradėtas rinkti nuo birželio.

– Šie pinigai kiekvienam namui atidarytose sąskaitose bus kaupiami namų kapitaliniams remontams ir kitiems didesniems darbams atlikti. Šie pinigai be namo gyventojų sprendimo negali būti naudojami, tik namo gyventojai spręs, ką jiems už juos daryti. Pagal tą nutarimą, namuose, kurių bendras plotas yra iki 3000 m2, minimalus mokestis nustatytas 5 euro centai nuo kiekvieno buto kvadrato. Jei namo plotas didesnis nei 3000 m2, minimalus mokestis – 3 euro centai, tačiau Ignalinoje tokių nėra. Jei namo gyventojai nori kokiam nors planuojamam remontui sukaupti daugiau pinigų, gali nuspręsti už kiekvieną kvadratą mokėti ne po 5, o, tarkim, po 10, 12, 20 euro centų ir pan. Pasibaigus kiekvieniems metams, kiekvieno namo gyventojai gaus ataskaitas apie tų fondų lėšų panaudojimą. Tai mus daryti taip pat įpareigoja minėtas Vyriausybės nutarimas, – pasakojo A. Gylys.

Kadangi dauguma Ignalinos daugiaaukščių namų jau renovuota, o po metų kitų renovuoti bus bemaž visi, tad klausėme, kam kaupti lėšas tokiuose namuose, kai kapitalinio remonto ten ilgai neturėtų būti?

– Deja, tame Vyriausybės nutarime išimčių nenumatyta, kaupiamieji fondai turi būti įkurti ir mokesčiai renkami visuose namuose. Be to, darbų gali atsirasti ir renovuotuose namuose, tarkim gyventojai nutars, kad reikia laiptinę perdažyti, – paaiškino Butų ūkio direktorius.

Skambinę skaitytojai dar klausė: Butų ūkiui mokame eksploatavimo išlaidų mokestį, kuris, kaip aiškinama, taip pat remontams atlikti skirtas, tik tie remontai kažkodėl nematomi. Tai kur tuomet tas eksploatacinis mokestis dingsta? A. Gylys paaiškino, kad eksploatacinių išlaidų mokesčio pinigai skirti budinčių specialistų (elektriko, santechniko ir kt.) išlaikymui ir jų atliekamų smulkių darbų ir paslaugų kaštams padengti. Yra patvirtinti du Butų ūkio teikiamų paslaugų sąrašai: vienas nemokamų, kitas – nemokamų paslaugų (jie gana ilgi ir skelbiami Butų ūkio interneto tinklalapyje).

Gyvenu 40-ties butų penkiaaukštyje Turistų g. Įdomumo dėlei paskaičiavau, kiek čia mes per mėnesį sukaupsime savo namo kaupimo sąskaitoje (jei visi tvarkingai mokėsime). Namo plotas – 2277,24 m2. Šiuos kvadratus padauginame iš 5 ct ir gauname, kad per mėnesį sukaupsime 113,86 Eur, per metus – 1366,34 Eur. Ne kažin kas…

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje