Skip to content

Kiaulių maras nesitraukia

MI informacija

Ignalinos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute liepos 18 d. nustatytas afrikinis kiaulių maras šernui, sumedžiotam Vidiškių seniūnijos Dūdų kaimo apylinkėse. Šerno skerdiena ir skerdimo atliekos sunaikintos, sudeginant „Dysnos“ medžiotojų būrelio pirminėje žvėrių dorojimo aikštelėje. Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko-valstybinio veterinarijos inspektoriaus  įsakymu, „Dysnos“ ir „Miškininko“ medžiotojų būreliams duoti nurodymai dėl privalomų priemonių taikymo apibrėžtoje teritorijoje. Tai antras atvejis šiais metais rajone kai afrikinis kiaulių maras nustatomas sumedžiotuose šernuose.

Ignalinos VMVT medžiotojams primena, kad medžioklės metu reikia griežtai laikytis veterinarinių reikalavimų. Sumedžiotus žvėris į pirminę žvėrių dorojimo aikštelę transportuoti tik sandarioje taroje, kad išvengti audinių skysčių ištekėjimo, sumedžiotus žvėris doroti tik pirminėse žvėrių dorojimo aikštelėse, po dorojimo skerdimo atliekas laidoti atliekų duobėse, skerdieną, supakuotą sandarioje taroje, laikyti šaldiklyje, kol nebus gauti tyrimų atsakymai. Tik iš Ignalinos VMVT gavus neigiamus tyrimų atsakymus, galima dalinti skerdieną ir ją naudoti maistui. Po skerdienos dorojimo – vietą išplauti ir dezinfekuoti. Išvykstant iš pirminės žvėrių dorojimo aikštelės ar medžioklės plotų, būtina dezinfekuoti autotransporto ratus ir avalynę.  Namuose medžiotojai privalo plauti drabužius, kuriais buvo medžioklėje. Po dalyvavimo medžioklėje, dvi paras nesilankyti kiaulių laikymo vietose.

Ignalinos VMVT prašo gyventojų, grybautojų, uogautojų ir besilankančių gamtoje asmenų – radus šerno gaišenas, prie jų nesiartinti, atsiminti radimo vietą ir apie tai informuoti Ignalinos VMVT tel. 8 698 41375.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here