Skip to content

Išsiruošei į žvejybą – įsigyk leidimą

Lina RAGINYTĖ

Skaitytojų, mėgstančių laiką leisti su meškerėle ar spiningu ežeruose, prašymu užsukome į Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūrą susitikti su vedėju Viktoru Ksenzovu ir vyr. specialistu Rimvydu Vilimu. Žvejai mėgėjai teiravosi, kaip ir kur rasti informacijos apie žvejybos leidimus, ar visuose ežeruose žvejojant jų reikia ir kaip žinoti, kuris ežeras kieno yra.

Pasak vedėjo V. Ksenzovo, visi Lietuvos ežerai skirstomi į tris kategorijas: valstybiniai, valstybiniai išnuomoti ir privatūs. Kokiame ežere bežvejotumėte, privalu turėti leidimą, tik, žinoma, leidimas nelygu leidimui. Vienur  jų išdavimą organizuoja Aplinkos ministerija, kitur – patys privačių ežerų savininkai ar nuomotojai. Pabandykime pasiaiškinti konkrečiau.

Valstybiniai ežerai

Leidimus žvejybai galima įsigyti, užsisakant juos internetuALIS sistemoje (https://alis.am.lt). Prisijungus prie sistemos, įvedamas vardas, pavardė ir asmens kodas, nuo kada ketinama žvejoti ir žvejybos trukmė. Tada automatiškai suformuojamas mokėjimas ir prisijungus prie internetinės bankininkystės, apmokama sistemoje nurodyta suma. Jei, tarkim, norintis žvejoti žmogus neturi internetinės bankininkystės, bilietą apmokėti gali bet kas (vaikai, giminės ar draugai), tik svarbu, kad bilietas būtų užsakomas žvejo vardu. Bilietą galima išspausdinti ir namuose, jei turite spausdintuvą, jei ne – pakanka užsirašyti sistemos nurodytą jo numerį (šešiaženklis skaičius). Jei žvejojant jus aplankys inspektoriai, tereiks parodyti asmens dokumentą ir pasakyti bilieto numerį, kurį inspektoriai čia pat pasitikrins duomenų bazėje.

Kitas būdas – nusipirkti leidimą žvejybai „Perlo“ terminale arba parduotuvės „Maxima“ kasoje, Lietuvos pašto skyriuose. Įsigijus šiuos leidimus, reikia juos turėti su savimi ir labai saugoti, nes pametus ar sugadinus leidimą – dublikatas neišduodamas.

Valstybiniai išnuomoti ežerai

Pirmiausia reikia pasakyti, kad ežerų nuoma – kintantis dalykas. Jei šiandien išnuomota, tarkim, 50 ežerų, tai rytoj jau gali būti išnuomota 49 ar 51. Todėl konkrečiai informaciją derėtų laikas nuo laiko pasitikrinti.

Leidimus žvejoti išnuomotuose valstybiniuose ežeruose galima įsigyti dviem būdais. Arba pas konkretų nuomotoją, arba internetu. Renkantis internetu, sistema panaši kaip ir perkant leidimą žvejybai valstybiniuose ežeruose. Sistemoje įvedamas vardas, pavardė ir asmens kodas, nuo kada ketinama žvejoti ir žvejybos trukmė, ir tik tada pasirenkame konkretų ežerą. Sistema parodys, kokie ežerai kokiame rajone yra išnuomoti, jei ežero nėra šiame sąraše, vadinasi – jis neišnuomotas. Šiuo atveju galima leidimą gauti tik žvejybai viename ežere. Tiesa, renkantis ežerą, jums bus pateiktas ir ežero žemėlapis bei konkreti jo vieta, kadangi mūsų rajone yra net keli ežerai tokiu pačiu pavadinimu (Dūkšto, Baltys, Ilgis), tai žmonės kartais suklysta. Ežero žemėlapis padės susiorientuoti. Pasirinkus ežerą, belieka atlikti mokėjimą ir išsispausdinti savo bilietą arba užsirašyti jo numerį.

Svarbu!

Net 17 Ignalinos rajone tyvuliuojančių ežerų yra išsinuomojęs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Ignalinos skyrius. Pasak medžioklės žinovo Stanislovo Mateikos, perkant tą bilietą draugijoje, už tą pačią kainą gauni leidimą žvejoti visuose (o ne viename, kaip leidžiama pagal ALIS sistemą) 17 ežerų Ignalinos rajone ir dar 28 ežeruose Utenos rajone, kuriuose galioja leidimas, išduotas Ignalinos draugijos. Skirtumas, manau, tikrai yra.

Privatūs ežerai

Privačių ežerų mūsų rajone tikrai nėra daug. Tai Notrynė, Tarlokiškė, Šaminis. Kiti privatūs yra tik iš dalies, todėl juose galioja tie patys leidimai, kaip ir valstybiniuose ežeruose. Prie kiekvieno išnuomoto vandens telkinio, kuriame galima žvejyba, nuomininkas privalo nurodyti pagrindinę informaciją (kam išnuomota ir kontaktus). Privačių ežerų savininkai dažniausiai stato lenteles, kad ežeras yra privatus.

Licencinė žvejyba

Rajone limituota karpių žvejyba organizuota vieninteliame Joskučio ežere. Leidimus žvejybai  galima įsigyti tik per ALIS sistemą konkrečiai šiam ežerui. Vaikai, pensininkai ir neįgalieji gali žvejoti šiame ežere be leidimų, bet privalo pagautus karpius paleisti, visą kitą pagauta žuvį galima paimti taisyklėse numatytais kiekiais (iki 5 kg). Žiemą šiame ežere galima gaudyti su leidimais, skirtais gaudyti valstybiniuose ežeruose.

Povandeninė žūklė

Povandeninė žvejyba valstybiniuose vandens telkiniuose mūsų rajone leidžiama tik Drūkščių ežere. O išnuomotuose ežeruose povandeninė žūklė vykdoma pagal susitarimą. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Ignalinos skyrius pagal susitarimą gali povandeninę žūklę leisti net 6 savo ežeruose.

Kam nereikia leidimų

Leidimų kainos (Eur): 2 dienoms – 1,40, mėnesiui – 5,00, metams – 14,00. Leidimų žvejoti nereikia visiems Sodros pensininkams, vaikams iki 16 metų ir neįgaliesiems. Šios kategorijos žvejai  visada, išvykus į žvejybą, privalo turėti tai patvirtinančius dokumentus. Visiems žvejams privalu turėti asmenybę patvirtinantį dokumentą.

Visais su žvejyba susijusiais klausimais informacijos galima teirautis Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūroje darbo valandomis: biuras (8 386) 53321, vedėjas Viktoras Ksenzovas 8 686 32926, vyr. specialistas Rimvydas Vilimas 8 620 80028. Ne darbo metu skambinkite telefonu 112 ir čia pat būsite sujungti su tinkamu konsultantu ar gausite būdraujančio pareigūno telefono numerį.

Autorės nuotr.

 

Išnuomoti valstybiniai ežerai (pagal 2015-09-06 ALIS sistemos informaciją)

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Ignalinos skyriaus nuomojami ežerai

Ažvintis.                       

Baltys.

Dūkšto (miestelyje).

Gavaitis.

Gilutis.

Ilgiai.

Ilgis.

Mekšrinis.

Paplovinis.

Prūtas.

Varnys.

Viksvojas (Kalviasalio miške).

Žaliasis (Šiekštys

Žilimas.

Svirkų.

Padysnis.

Tverečiaus.

xxx

Beržininkų – Algimantas Valuckas.

Audenis – Rimantas Damaška.

Babrinis – Marius Daugintis.

Baltys (Kamčiatkos miške) – Vaidotas Prunskus.

Diemenas – Danutė Braziulienė.

Dumblis – UAB „Trainiškis“.

Gruodiškis – UAB „Trainiškis“.

Juodinis – UAB „Trainiškis“.

Gavys – UAB „Laukoja“.

Gilūtaitis – Irena Žarkauskienė.

Gilūtas – Mindaugas Survilas.

Kiogelis – Juozas Cicėnas.

Liūneliai – Laurynas Gaidelis.

Milašaitis – Medžiotojų klubas „Mielagėnai 1“.

Pakasas – Arvydas Jurgelevičius.

Sągardas – Teresa Radevič.

Šventa – Nardymo ir povandeninės medžioklės klubas „Aukštyn lastais“.

Žiežulinis – Ramunė Džavachidienė.

Viksvojis – Arvydas Balkė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here