Skip to content

Visagino senjorai savo 40-metį miestą apgobė didžiausia Lietuvoje skraiste

Kada žmogus myli, jis siekia savo jausmus išreikšti visapusiškai globodamas savo mylimąjį ar mylimąją, rodydamas jam ar jai dėmesį, rūpindamasis ir saugodamas. Visagino senjorams meilė savo miestui – lyg gilūs jausmai mylimam žmogui. Nenuostabu, juk tuomet, kada šie žmonės statė miestą, kūrė jame šeimoms patogią gyventi aplinką, jie buvo jauni, pilni entuziazmo, miestą statė kupini vilčių ir svajonių. Metai bėgo, pirmieji visaginiečiai tapo senjorais, tačiau jų širdyse teberusena drąsių užmojų ir pozityvaus avantiūrizmo ugnelė.

Didžioji dauguma šių senjorų, jau 15 metų susibūrę į labai draugišką, darbštų, kūrybingą ir tam tikra prasme kovingą (kovojantys už savo idėjas) komandą. Ši komanda – Astos Sieliūnienės (mūsų kraštietės) vadovaujamo Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo studentai. 

Būtent šie žmonės Visagino įkūrimo 40-mečiui sukūrė nepaprastą, jubiliejaus vertą dovaną, simbolizuojančią meilę savo svajonių ir vilčių miestui, demonstruojančią siekį jį saugoti ir puoselėti. Dovaną – lyg Visaginą saugosiantį talismaną. Tai didžiulis kolektyvinis kūrybinis darbas, pradėtas prieš dvejus metus. Idėjos autorė ir pagrindinė įgyvendinimo organizatorė – Nadežda Ostrižnova, Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Drabužių gamybos ir dizaino fakulteto dekanė, idėjos įgyvendinimo kuratorė  – A. Sieliūnienė.

Iš pradžių tai buvo vieno šios organizacijos fakulteto studenčių darbas, vėliau prisijungė ir Dailės fakultetas, kitos miesto senjorų visuomeninės organizacijos, ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo įstaigos, pavieniai gyventojai, o žiniai apie kuriamą milžinišką skraistę pasklidus už savivaldybės ribų, savo darbus atsiuntė ir Vilniaus bei Kupiškio trečiojo amžiaus universitetai. Per šiuos dvejus skraistės fragmentų kūrimo metus buvo organizuota daugiau kaip dešimt parodų Visagino įstaigose, LR Seime, savivaldybės administracijoje: iš pradžių – siekiant populiarinti idėją ir įtraukti daugiau partnerių į bendrą kūrybinę veiklą, vėliau – norint dalimis pristatyti kuriamos Didžiausios skraistės rezultatą visuomenei.

Buvo sukurta 1240 skraistės fragmentų! Kiekvienas iš jų – autorinis kūrybinis darbas. Didžiausia skraistė – Visagino žmonių dovana savo miestui – buvo išskleista ir pristatyta visuomenei 2015 metų rugpjūčio 1 dieną viešo šventinio renginio Santarvės aikštėje, Visagine, metu. Skraistės dydis net 310 kvadratinių metrų. Aikštėje tuo metu buvo apie 2 tūkstančiai visaginiečių ir miesto svečių, kurie tapo ir šio neįtikėtino įvykio liudytojais. Šiuo metu yra teikiama medžiaga agentūrai „Factum“, kuri registruoja Lietuvos rekordus, tad jau spalio 1 d. naujus, 16-uosiuos mokslo metus Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo studentai pradės kaip oficialūs Lietuvos rekordininkai.

Antono Šuminskio ir Astos Sieliūnienės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje