Skip to content

Kodėl voveraitės nekirmija?

Ar kada nors pagalvojote, kodėl bemaž visus valgomus grybus graužia kirminai, o voveraičių jie nemėgsta? Pasirodo, šie grybai turi daug medžiagos, vadinamos chinomanoze, kurios „nevirškina“ jokios kirmėlės ir vabalai. Todėl voveraites, atitinkamai paruošus, galima vartoti kaip vaistą nuo kirminų. Tai kur kas geriau, nei koks „Vermoks“ – tam skirtas preparatas.

Kadangi chinomanozė kaitinant suyra jau 50-ties laipsnių temperatūroje, o šaltai raugiant ar marinuojant ją suėda druska, voveraites, kaip vaistą, galima vartoti sausų miltelių arba tinktūros pavidalu. Chinomanozė organizme naikina ne tik parazitus, bet ir jų kiaušinėlius, ko nedaro tas pats „Vermoks“.

Kita aktyvi ir naudinga medžiaga šiuose grybuose yra ergosterolas, labai naudingas kepenims, jas valo, veiksmingai veikia prieš hepatito virusus.

Tinktūros receptas

Vieną šaukštą sudžiovintų ir sutrintų voveraičių užpilkite 200 g degtinės ir palikite 10 dienų, kasdien pamaišykite. Prieš geriant nefiltruokite, gerkite su nuosėdomis. Vartoti taip:

* nuo parazitų – 20 dienų po du arbatinius šaukštelius vakare einant miegoti;

* nuo kepenų ir kasos ligų – 3–4 mėnesius kasdien vakare po vieną arbatinį šaukštelį;

* nuo hepatito – 4 mėnesius kasdien ryte ir vakare po vieną arbatinį šaukštelį;

* valant kepenis – 15 dienų kasdien vakare po 2 arbatinius šaukštelius tinktūros.

Natūralioje medicinoje voveraitės neįkainuojamos. Jos dar efektyviai veikia prieš tinimus ir įvairius uždegimus, stiprina imuninę sistemą. Voveraitėse vitamino A kelis kartus daugiau, nei morkose. Todėl Kinijoje preparatais iš voveraičių koreguojamas regėjimas ir gydomas akių vištakumas.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje