Skip to content

Per Žolinę „pramogavo“ ir brakonieriai

MI informacija

Šį šventinį savaitgalį visi, kas tik turėjo galimybę, skubėjo pasidžiaugti paskutiniais besibaigiančios vasaros malonumais. Paežerės, miškai, kaimo turizmo sodybos buvo perpildytos iš miestų atvykusių poilsiautojų. Kaip įsitikino Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kuriems šis savaitgalis buvo kaip įprastinės darbo dienos, poilsiautojai vasaros malonumais mėgavosi gana įvairiai.

Štai prie Laukojo ežero iš Vilniaus atvykęs D. M. ir švenčioniškis J. M., šeštadienio vakarą sumanė praleisti „turiningai“. Atsinešę pilną maišą statomų tinklų, jais apraizgė ežero pakrančių švendrynus. Ankstų sekmadienio rytą, atskubėję prie ežero, sėdo į valtį ir išplaukė susirinkti laimikį. Ėmėsi ir atitinkamų saugumo priemonių – paprašė, kad   automobiliu atvyktų pažįstamas ir pasaugotų pakrantę bei parvežtų tinklus ir žuvis. Pastarasis atsivežė šunį, kuris padėjo šeimininkui eiti sargo pareigas.

Baigę traukti tinklus, vyrai nuplaukė visai į kitą vietą, nei iš kur buvo išplaukę. Maišus su tinklais ir žuvimi paslėpė miške. Vienas iš pažeidėjų liko prie jų, o antras vėl sėdo į valtį ir tuščiomis, lyg niekur nieko, grįžo į išplaukimo vietą. Tenka pripažinti, kad pareigūnams šių piliečių sulaikymas nebuvo lengvas pasivaikščiojimas – teko ne vieną lašą prakaito nuo kaktos nubraukti, kol abu pažeidėjai buvo sulaikyti.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad šie asmenys neteisėtai buvo sugavę 5 lydekas, 15 lynų, 5 karšius, 28 kg karosų, 9 kg plakių ir apie 1 kg kuojų ir ešerių. Sulaikytieji aiškino, kad buvo nusprendę tokiu būdu pasigauti žuvies ,,truputį sau“. Tokie pažeidėjų poreikiai tikrai nėra kuklūs, todėl nebus kuklios ir sankcijos už tokį pažeidimą – gresia administracinės baudos nuo 115 iki 289 eurų, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri yra beveik 2500 eurų, bus konfiskuota medinė irklinė valtis, kurią už atlygį paskolino šviežia žuvimi suviliotas kaimynas, ir 11 žvejyboje naudotų tinklų. Dar ir kaimynui už prarastą valtį teks atsilyginti, bet tikrai ne žuvimi.

Pareigūnai spėjo pabendrauti ir su automobiliu atvykusiu piliečiu, kuris saugojo neteisėtą žvejybą bei buvo labai nustebintas tokiu netikėtu aplinkosaugininkų pasirodymu. Teisingiausiai iš visų situaciją, atrodo, įvertino šuo, kuris keletą kartų sulojęs ant pareigūno, pabrukęs uodegą pirmas nudūmė atgal į kaimą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here