Skip to content

UAB „Costum“ – ignaliniečių nerimo šaltinis

Praėjusiame MI numeryje užsiminėme apie imituojamą renovaciją Ateities g. 24-ajame name, kurią turėtų atlikti UAB „Costum“ – rangovų konkursą laimėjusi statybos organizacija. Rašėme ir tai, kad šią įmonę pro padidinamąjį stiklą stebi ir pats rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, nors, tiesą pasakius, tai neįeina į jo pareigas. Kadangi, kaip išsiaiškinome, daug šalies įmonių (tokių kaip, tarkim, CPVA), matyt, iki galo neatlieka savo pareigų, nes tokiais pasitikėti, pasirodo, negalima, todėl tiek patiems gyventojams, tiek žurnalistams, tiek rajono valdžios atstovams reikia stoti į kovą už savo teises, savo miestą ir patiems už save.

Į redakciją kreipęsis Ateities g. 24 namo gyventojas domėjosi:

„Jūs man pasakykite, ar mums reikalingas vergų darbas? Ar mums reikalingi nekokybiškai atliekantys darbą statybininkai, kurie visais įmanomais būdais stengiasi nors ką nors sufalsifikuoti?  Mūsų namo renovacijos darbai – nuo pirmos minutės žingsnis po žingsnio – vieni pažeidimai. Darbai pradėti, tačiau iki šiol nėra būtino Informacinio skydo apie vykstančius darbus, finansavimą ir t. t. O jis yra privalomas. Nė vienoje laiptinėje nėra jokio administratoriaus, t. y. UAB „Ignalinos butų ūkis“ informacijos nei apie renovacija, nei apie projekto vadovus, nei apie techninę priežiūrą, nei  kontaktų. Tai jau antras grubus pažeidimas. Bet čia dar tik pradžia.

Tas pats minėtas Butų ūkis įleido statybininkus į namo rūsyje esančią šalto vandens įvado patalpą, skirtą avarinei tarnybai. Jie čia laiko savo daiktus ir tik jie turi raktus. O kas bus, jei koks avarinis atvejis name, o statybininkai savaitgaliui į Graikiją išvykę? (juk jie graikai, tai visai normalu paviešėti gimtojoje šalyje – aut. past.).

Viso to priežastis – UAB „Costum“ nepasirūpino, kad dirbantys žmonės turėtų poilsio vietą, kur gali laikyti savo daiktus, papietauti, pailsėti minutėlę kitą. Jie net neturi sanitarinio mazgo (tualeto). O nuo ryto iki vakaro, plieskiant saulei, karščiui pakilus iki 37 laipsnių (kaip buvo vieną savaitę), be šalmų ir jokios apsaugos „dirba“ ant pastolių. Ar šie žmonės nėra UAB „Costum“ vergai? Kitaip ir nepavadinsi. Tai akivaizdus žmonių išnaudojimas ir net tyčiojimasis. Įdomu, kur yra visos inspekcijos, prižiūrinčios įmonių veiklą?

Negana to, UAB „Costum“ nepasirūpino ir elektros įvadu, kas privalu padaryti įmonei, atliekančiai renovaciją. Darbininkams savo reikmėms elektra leidau naudotis nuo savo buto elektros įvado“.

Visa, ką pasakoja šis gyventojas, yra tiesa. Mes patikrinome tai. Kaip jau minėjome praėjusiame MI numeryje, buvo užklijuota dalis šiltinimo medžiagų ant vidinės namo pusės, tada jos buvo nuluptos, o jau šeštadienio dieną tos pačios plokštės vėl buvo užklijuotos (tai matosi ir nuotraukose: viena daryta penktadienį, lupant plokštes, o kita – pirmadienį, po savaitgalio darbų).

Gyventojai pasibaisėję, nes artinasi šildymo sezonas. Kas bus tada? Kaip bus keičiama šildymo sistema?

Kol į šį klausimą atsakymo nėra, šiuo metu visi darbai sustabdyti ir vyksta aiškinimasis, derybos.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje