Skip to content

Veiksmas ir atoveiksmis

MI informacija

Daugėliškio chuliganams „maunamas“ apynasris

Liepos 27 d. policija gavo N. Daugėliškio laisvalaikio organizatorės pareiškimą, kuriame teigiama, kad „liepos 26 d., 20 val., N. Daugėliškio kaimo seklyčioje vyko vakaronė, skirta Oninių progai. Šventėje be kaimo bendruomenės narių dar buvo akivaizdžiai neblaivūs vietos gyventojai Aušvydas Velys, Deividas Ropė, Marytė Ropienė, kurie tai garsiau, tai tyliau replikavo viso renginio metu, šaipėsi. 

Kadangi jie elgėsi dar pakenčiamai, buvo nuspręsta negadinti niekam nuotaikos ir neišprašyti jų iš salės. Perėjus prie žaismingesnės dalies, M. Ropienė pradėjo kibti prie kunigo Bernardo, dėl ko nemalonu ir gėda tiek man, kaip renginio organizatorei, tiek kitiems vakaronės vedėjams, dalyviams. Vakaronei baigiantis ir išėjus kunigams, tuoj pat ant scenos užlipo jau minėtas neblaivus A. Velys su savo drauge, ketindamas persijungti jam patinkančią muziką ir pasigarsinti. Paprašius nulipti ir paaiškinus, kad taip elgtis nevalia, A. Velys ir Marytė Luneckaitė, vartodami necenzūrinius ir įžeidžiančius žodžius, pradėjo mane užgaulioti, žeminti vakaronės dalyvių akivaizdoje, galiausiai ėmė įžeidinėti ir kitus vakaronės dalyvius. A. Velys grasino išdaužyti langus, reikalavo jiems tinkančios muzikos, pasiskelbęs seniūno patikėtiniu, grasino atleidimu iš darbo, susidorojimu, mano asmeninio turto sugadinimu. Man į pagalbą atskubėjus kitiems vakaronės dalyviams, pastarieji buvo išprašyti į lauką. Būdami lauke, kažkokiu sunkiu daiktu metė į langą, o man ir O. S. išėjus į lauką, A. Velys rankoje laikė medinį kuolą ir grasino išdaužyti visus langus.

Jau kuris laikas N. Daugėliškyje įsisiautėję neblaivūs tam tikri asmenys eina į visus be išimties renginius, susirinkimus ir trikdo viešąją tvarką, chuliganiškai ir nepagarbiai elgiasi tiek mano, tiek kitų bendruomenės narių atžvilgiu.

Prašau sudrausminti ir nubausti minėtus asmenis bei padėti palaikyti miestelyje viešąją tvarką“.

Policija išnagrinėjo pareiškimą ir priėmė nutarimą. Visi minėti asmenys nuoširdžiai gailėjosi, padėjo išaiškinti pažeidimą bei jo dalyvius, todėl pagal 174 str. nubausti administracinėmis baudomis. Deividas Ropė ir Marytė Luneckaitė – po 28 Eur., Aušvydas Velys – 40 Eur, MarytėRopienė – 60 Eur, kadangi per metus pakartotinai baudžiama už tos pačios rūšies nusikaltimą.

Policija gavo pareiškimą, kad šių metų birželio 18 d. N. Daugėliškio mst. autobusų stotelėje garbaus amžiaus (gim. 1939 m.) V. A. užsipuolė stotelėje autobuso laukusią buvusią sūnaus žmoną, kuri stotelėje buvo su mažamečiu vaiku. Pareiškime teigiama, kad V.A. metai iš metų kuria įvairias istorijas, ieško priekabių, tuomet pati įžeidinėja ir šmeižia, kaltina suokalbiais su policija, prokuratūra, žemėtvarka, gydymo įstaigomis ir t. t.

Nukentėjusiajai prašant sudrausminti V. A., taikant poveikio priemones, galimas už įžeidimus viešoje vietoje, išgalvotus kaltinimus, orumo žeminimą ir psichologinį smurtą, grasinimus mažamečio vaiko akivaizdoje ir paaiškinti jai, kad viešoje vietoje ji privalo elgtis pagarbiai ir kultūringai, įvyko profilaktinio pobūdžio pokalbis. V. A. įspėta dėl neleistino bei priešingo visuomenės interesams elgesio, bei supažindinta su gręsiančia administracine atsakomybe pagal LR ATPK 174 str. ir baudžiamąja atsakomybe bei su „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje“ įstatymu.

Rugpjūčio 10 d. ta pati V .A. įsiveržė į mažamečiam vaikui nuosavybės teise priklausantį kiemą, įžeidinėjo, užgauliojo kieme buvusius žmones, girdint mažamečiam namų šeimininkui bei kartu su juo žaidusiam to paties amžiaus kaimynų vaikui. Atvykus policijos pareigūnams, A. V. buvo išvesdinta iš kiemo. Pareigūnams savo buvimą svetimoje teritorijoje ir „skandalus“  A. V. paaiškino taip: „Ėjau, pavargau ir prisėdau pailsėti. Aš nieko nedarau“.

Panašu, kad garbaus amžiaus senjorai nelabai rūpi gražūs pareigūnų įspėjimai, išaiškinimai. Jei ir toliau taip – lauks teisiamųjų suolas.

P. S. Visada reikia galvoti, ką kalbate ir ar pajėgsite, reikalui esant, įrodyti savo žodžius. Už „pasipletkavimą“ (šmeižtą) pagal BK 154 str. baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje